Սերժ Սարգսյանն աշխատանքային այցով կմեկնի ԱՄՆ, այնուհետև՝ ՌԴ 05/04/2015   19:12  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ինչպես տեղեկացնում են ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, Հանրապետության Նախագահը հանդիպումներ կունենա Սենատում: Վաշինգտոնում նախատեսված է նաև Սերժ Սարգսյանի հանդիպումը Մինսկի խմբի ԱՄՆ համանախագահ, դեսպան Ջեյմս Ուորլիքի հետ:
Նախագահը կայցելի Վաշինգտոնի Հոլոքոստի թանգարան, կլինի նաև ԱՄՆ կոնգրեսի գրադարանում՝ կծանոթանա գրադարանի հայկական ցուցանմուշներին:
Այցի շրջանակներում Հանրապետության Նախագահը կհյուրընկալվի «Վաշինգտոն Փոստ» թերթի գրասենյակում, հանդիպում կունենա թերթի խմբագրական խորհրդի հետ:
Վաշինգտոնում նախատեսվում են հանդիպումներ հայկական կազմակերպությունների ղեկավարների և ԱՄՆ հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ:
Մայիսի 7-ին Նախագահ Սերժ Սարգսյանը Վաշինգտոնի ազգային տաճարում կմասնակցի Հայոց ցեղասպանությանը նվիրված միջկրոնական աղոթքին և հանդես կգա ելույթով:
Մայիսի 8-ին Սերժ Սարգսյանն աշխատանքային այցով կմեկնի Մոսկվա՝ մասնակցելու Եվրասիական բարձրագույն տնտեսական խորհրդի նիստին և Հայրենական մեծ պատերազմում հաղթանակի 70-ամյակին նվիրված միջոցառումներին:
18:57 20/03/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՍերժ Սարգսյանը բարձր է գնահատել Հայաստան-ԵՄ խորհրդարանական համագործակցության հանձնաժողովի ընդունած Եզրափակիչ հայտարարությունը
12:37 16/11/2014  |  ԼՐԱՀՈՍՍերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռոբերտ Ամիրխանյանին՝ ծննդյան 75-րդ տարեդարձի առթիվ
15:39 01/06/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՆախագահն այցելել է սահմանամերձ Ոսկեւանի մանկապարտեզ
19:58 30/05/2014  |  ԼՐԱՀՈՍՆախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է Տանն Կիլիկիո Կաթողիկե Հայոց Կաթողիկոս-Պատրիարք Ներսես Պետրոս ԺԹ-ին

Президент Армении Серж Саргсян посетит с рабочими визитами США и Россию 05/04/2015   20:02  |  Лента новостей
Президент Армении Серж Саргсян 5-7 мая посетит с рабочим визитом США. Об этом сообщает пресс-служба главы армянского государства.
Серж Саргсян проведет встречи в Сенате и с сопредседателем Минской группы ОБСЕ Джеймсом Уорликом. Президент Армении побывает в музее Холокоста в Вашингтоне, библиотеке Конгресса США, где ознакомится с армянскими экспонатами.
В ходе визита Серж Саргсян посетит редакцию газеты “Вашингтон Пост” и встретится с редакционным советом издания.
В Вашингтоне запланированы также встречи главы государства с руководителями армянских организаций и представителями армянской общины США.
7-го мая Серж Саргсян в Вашингтонском кафедральном соборе примет участие в экуменическом молебне в память о жертвах Геноцида армян и выступит с речью.
8-го мая президент Армении отбудет с рабочим визитом в Москву для участия в заседании Высшего евразийского экономического совета и в мероприятиях, посвященных 70-летию Победы в Великой Отечественной войне.