Ժիրայր Սեֆիլյանն ազատ արձակվեց 05/04/2015   12:53  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
«Փաստինֆո»-ի թղթակցի տեղեկացմամբ՝ «Հիմնադիր խորհրդարանի» անդամներ Ժիրայր Սեֆիլյանը, Վարուժան Ավետիսյանը և Պավել Մանուկյանը «Վարդաշեն» ՔԿՀ-ից ազատ են արձակվել արդեն:
Հիշեցնենք, որ Ժիրայր Սեֆիլյանը և ևս 5 անձ ձերբակալվել է ապրիլի 7-ին՝ 2015թ. ապրիլի 24-ին Երևան քաղաքում զանգվածային անկարգություններ կազմակերպելու նախապատրաստության փաստի առթիվ հարուցված քրեական գործի շրջանակներում: Հետագայում նրանց մեղադրանք է առաջադրվել, նրանցից  5-ը կալանավորվել էին:
11:39 04/05/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ«Հիմնադիր խորհրդարանի» անդամների խափանման միջոցը փոխվեց
11:30 04/05/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԺիրայր Սեֆիլյանն ու մյուսներն առաջիկա ժամերին ազատ կարձակվեն
00:04 30/04/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԺիրայր Սեֆիլյանի և մյուսների տեսակցությունների արգելքը վերացվել է
08:08 22/04/2015  |  ՄամուլՔրեական տարրերի կարծիքով՝ «Հիմնադիր խորհրդարանի»՝ կալանավորված անդամների պատճառով համաներում չի հայտարարվում. «Ժողովուրդ»
18:22 20/04/2015  |  Քրեական խրոնիկոնԳարեգին Չուգասզյանի պաշտպանները դատավորին ինքնաբացարկի միջնորդություն են ներկայացրել. 168.am
14:59 13/04/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՀիմնադիր խորհրդարանի հայտարարությունը՝ շարժման անդամների կալանավորման վերաբերյալ

Жирайр Сефилян отпущен на свободу 05/04/2015   13:22  |  Актуальная тема
Члены оппозиционного движения “Учредительный парламент” Жирайр Сефилян, Варужан Аветисян и Павел Манукян отпущены на свободу, сообщает корреспондент "ФактИнфо".
Напомним, что Жирайр Сефилян и еще пять человек были задержаны в рамках уголовного дела о подготовке массовых беспорядков в местах проведения публичных мероприятий, запланированных на 24 апреля – в День 100-й годовщины Геноцида армян. Впоследствии им было предъявлено обвинение. Пятеро из них были взяты под стражу.
12:27 04/05/2015  |  Актуальная тема Членам “Учредительного парламента” изменили меру пресечения с заключения под стражу на подписку о невыезде
10:51 30/04/2015  |  Пресса“Айкакан жаманак”: Гарегин Чугасзян содержится в одной камере с экс-депутатом Акопом Акопяном