ԼՂՀ արտաքին գործերի նախարարն ընդունել ԿԽՄԿ Արևելյան Եվրոպայում և Կենտրոնական Ասիայում օպերատիվ գործունեության վարչության ղեկավարի տեղակալին 05/02/2015   12:35  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մայիսի 2-ին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Կարեն Միրզոյանն ընդունել է  Կարմիր Խաչի Միջազգային Կոմիտեի (ԿԽՄԿ) Արևելյան Եվրոպայում և Կենտրոնական Ասիայում օպերատիվ գործունեության վարչության ղեկավարի տեղակալ Սևերին Շապազին։ Այս մասին տեղեկանում ենք ԼՂՀ ԱԳՆ պաշտոնական կայք-էջից:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ԼՂՀ-ում ԿԽՄԿ կողմից իրականացվող ծրագրերին առնչվող մի շարք հարցեր։
Երկուստեք կարևորվել է ԼՂՀ իշխանությունների և ԿԽՄԿ միջև հաստատված համագործակցության բարձր մակարդակի պահպանման ու հետագա զարգացման անհրաժեշտությունը:

Глава МИД НКР принял заместителя руководителя Управления оперативной деятельности МККК в Европе и Центральной Азии 05/02/2015   12:46  |  Лента новостей
Министр иностранных дел Нагорно-Карабахской Республики (НКР) Карен Мирзоян 2 мая принял заместителя руководителя Управления оперативной деятельности Международного Комитета Красного Креста (МККК) в Европе и Центральной Азии Северин Шаппаз.
Как сообщает пресс-служба внешнеполитического ведомства НКР, в ходе встречи стороны обсудили ряд вопросов, касающихся осуществляемых МККК программ в Нагорном Карабахе.
Была подчеркнута необходимость сохранения и дальнейшего развития высокого уровня сотрудничества, существующего между властями НКР и МККК.