ԼՂՀ արտաքին գործերի նախարարը ընդունել է Հայոց ցեղասպանությանը նվիրված «Արտույտների ագարակը» վեպի հեղինակին 04/20/2015   13:23  |  ԼՐԱՀՈՍ
Այսօր Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Կարեն Միրզոյանն ընդունել է Արցախ ժամանած իտալահայ հայտնի գրող-հրապարակախոս և գրականագետ, Հայոց ցեղասպանությանը նվիրված «Արտույտների ագարակը»  վեպի հեղինակ Անտոնիա Արսլանին և նրան ուղեկցող` Նյու Յորքի համալսարանի պրոֆեսոր Շվոն Նաշ Մարշալին:
Ինչպես տեղեկացնում են ԼՂՀ արտաքին գործերի նախարարությունից՝ հանդիպման ընթացքում արտաքին գործերի նախարարը հյուրին ներկայացրել է ԼՂՀ արտաքին քաղաքականության առաջնահերթությունները՝ այս համատեքստում կարևորելով Արցախի և Սփյուռքի միջև բազմաբնույթ կապերի շարունակական զարգացումն ու ամրապնդումը։
Կարեն Միրզոյանը բարձր է գնահատել Անտոնիա Արսլանի գրական և գիտական գործունեությունը, մասնավորապես, ընդգծելով նրա զգալի ներդրումը Հայոց ցեղասպանության միջազգային ճանաչման գործում:

Глава МИД НКР высоко оценил вклад итальянской писательницы Антонии Арслан в дело международного признания Геноцида армян 04/20/2015   13:52  |  Лента новостей
Министр иностранных дел Нагорно-Карабахской Республики Карен Мирзоян 20 апреля принял прибывшую с визитом в Арцах известную итальянскую писательницу-публициста и литературоведа армянского происхождения, автора романа «Ферма жаворонков», посвященного Геноциду армян, Антонию Арслан, и сопровождающую ее профессора Нью-Йоркского университета Швону Нэш-Маршал.Об этом сообщает пресс-служба внешнеполитического ведомства НКР.
В ходе встречи министр иностранных дел представил гостье приоритеты внешней политики НКР, подчеркнув в этом контексте важность последовательного развития и укрепления разносторонних связей между Арцахом и Диаспорой.
Карен Мирзоян высоко оценил литературную и научную деятельность Антонии Арслан, в частности, подчеркнув ее ощутимый вклад в дело международного признания Геноцида армян.