Արմավիրում կատարված սպանությունը բացահայտվեց. կասկածվողը ձերբակալվել է 05/02/2015   13:09  |  Քրեական խրոնիկոն
Ապրիլի 29-ին՝ ժամը 11:30-ին, Արմավիրի մարզի Մրգաշատ  գյուղի մի բնակչից ոստիկանության Մեծամորի բաժնում ահազանգ էր ստացվել, որ Մրգաշատից Հայկավան տանող ճանապարհի հարակից դաշտում հայտնաբերել է համագյուղացու՝ 1960 ծնված Էդիկ Մելիքյանի դիակը:
Ինչպես տեղեկացնումէ Ոստիկանության լրատվական ծառայությունը, մեկնած օպերատիվ խումբը նշված վայրում հայտնաբերել էր Է.Մելիքյանի դիակը` պարանոցի շրջանում վնասվածքների հետքերով:
Փաստի առթիվ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով հարուցվել էր քրեական գործ:
Ոստիկանության Մեծամորի բաժնի ծառայողների ձեռնարկած օպերատիվ-հետախուզական և փնտրողական անհետաձգելի միջոցառումների արդյունքում՝ ապրիլի 30-ին, սպանությունը կատարելու կասկածանքով, ձերբակալվել է Մրգաշատ գյուղի բնակիչ, 1973 թ. ծնված Հ.Սարգսյանը:
17:30 30/04/2015  |  Քրեական խրոնիկոնԴիակի պարանոցի շրջանում արյունազեղման ձևով վնասվածքներ են հայտնաբերվել
11:24 30/04/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԱրմավիր մարզում 55-ամյա տղամարդու դիակ է հայտնաբերվել՝ պարանոցի շրջանում վնասվածքներով

Житель армянского Мргашата задержан по подозрению в убийстве своего односельчанина 05/02/2015 14:35 | Криминальная хроника
Армянские правоохранители раскрыли убийство 55-летнего мужчины в селе Мргашат Армавирской области.
Тело жителя села Мргашат Эдика Меликяна было обнаружено на проселочной дороге. Сигнал поступил от местного жителя 29 апреля, около 11:30 по местному времени.
Как сообщает пресс-служба полиции Армении, прибывшая на место происшествия оперативная группа нашла в указанном месте труп Меликяна со следами ран на шее.
По факту возбуждено уголовное дело по ч.2 ст. 104(убийство) УК РА.
В результате проведенных сотрудниками мецаморского отдела полиции оперативно-следственных мероприятий по подозрению в совершении преступления задержан житель села Мргашат 42-летний О. Саркисян. Ведется следствие.