Ոստիկանները զինաթափել են Գագիկ Ծառուկյանի ավագ որդու թիկնապահներին. ոստիկանությունը հերքում է. «Ժամանակ» 04/16/2015   07:45  |  Մամուլ
«Ժամանակ»-ի տեղեկություններով՝ նախօրեին Աբովյան քաղաքի ոստիկանները զինաթափել են Գագիկ Ծառուկյանի ավագ որդու՝ Նվեր Ծառուկյանի ու ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Մելիք Մանուկյանի՝ Շշի Մելոյի եղբորորդու՝ Մովսես Մանուկյանի թիկնապահներին ու նրանց՝ իրենց «շեֆերի» հետ բերման ենթարկել ոստիկանության Աբովյանի բաժին:
Ըստ լրատվամիջոցի՝ պատճառը թերևս եղել է թիկնապահներով շրջելն է եղել, «որի դեմ ոստիկանապետ Վլադիմիր Գասպարյանը պարբերաբար արշավ է սկսում»:
«Որոշակի ժամանակ պահելուց հետո, սակայն, երիտասարդները ազատ են արձակվել: Ի պատասխան մեր պարզաբանող հարցի՝ ոստիկանությունից հերքեցին տեղեկությունը՝ նշելով, որ նման դեպք չի գրանցվել»,- գրում է թերթը։
Հոդվածն ամբողջությամբ կարող եք կարդալ «Ժամանակ» օրաթերթի` 16.04.2015թ. համարում:
08:34 07/04/2015  |  ՄամուլԳագիկ Ծառուկյանը խուսափում է քաղաքական թեմաներով զրույցներից. «Ժողովուրդ»
09:09 19/03/2015  |  ՄամուլԾառուկյանը հաշվետվություն է ներկայացրել՝ կատարած բարեգործության վերաբերյալ. «Ժողովուրդ»
08:31 18/03/2015  |  ՄամուլԾառուկյանը մեղադրում է իր նախկին կուսակիցներին. «Ժամանակ»
08:47 10/03/2015  |  ՄամուլԾառուկյանը ԲՀԿ շտաբներից պահանջում է վերադարձնել իր միջոցներով ձեռք բերված գույքը. «Ժամանակ»

Абовянские полицейские разоружили телохранителей старшего сына Гагика Царукяна: в полиции эти сведения опровергают - “Жаманак” 04/16/2015   10:11  |  Пресса
Полицейские города Абовян накануне разоружили телохранителей старшего сына Гагика Царукяна – Нвера Царукяна и племянника депутата парламентской фракции ППА Мелика Манукяна(Шши Мело) – Мовсеса Манукяна, и вместе с их “шефами” подвергли приводу в полицейский участок Абовяна. Об этом пишет газета “Жаманак”.
По сведениям издания, причиной сему стал обход в сопровождении телохранителей, против которого начальник полиции Владимир Гаспарян регулярно проводит рейды.
“Спустя некоторое время молодых людей отпустили”, - пишет газета. При этом издание отмечает, что в полиции эти сведения опровергли, заявив, что ничего подобного не было.