Գյումրիում կրակոցների գործով նոր զարգացումներ. շղթան սեղմվում է 03/12/2015   17:02  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Շիրակի մարզային քննչական վարչության վարույթում շարունակվում է 2015 թվականի մարտի 7-ի երեկոյան Գյումրիում տեղի ունեցած զինված միջադեպի առթիվ հարուցված քրեական գործի նախաքննությունը, որի շրջանակներում ձերբակալվել է երկու անձ, ևս երեքի նկատմամբ՝ հայտարարվել հետախուզում։
ՀՀ քննչական կոմիտեի դեպարտամենտի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը տեղեկացնում է, որ մարտի 7-ին՝ ժամը 22։30-ի սահմաններում, Գյումրիի Մյասնիկյան փողոցում մի խումբ անձանց հետ բռնությամբ զուգորդված խուլիգանություն կատարելու կասկածանքով ձերբակալվել են  Գյումրի քաղաքի բնակիչներ Հովհաննես Տոնոյանը և Համլետ Գևորգյանը։
Նախաքննությամբ ձեռք բերված ապացույցների համակցությամբ՝ մարտի 11-ին որոշում է կայացվել՝ բռնության գործադրմամբ խուլիգանություն կատարելու համար Գյումրի քաղաքի բնակիչ Փայլակ Առաքելյանին որպես մեղադրյալ ներգրավելու մասին։ Նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել կալանավորումը և հայտարարվել հետախուզում։
Մարտի 10-ին որոշում է կայացվել՝ Գյումրի քաղաքի բնակիչներ Գրիգորյան եղբայրներին որպես մեղադրյալ ներգրավելու մասին։
Ա.Գրիգորյանը մեղադրվում է երկու և ավելի անձանց նկատմամբ սպանության փորձ կատարելու, իսկ Գ.Գրիգորյանը՝ ապօրինի ձեռք բերած և կրած հրազենի գործադրմամբ խուլիգանություն կատարելու մեջ։
Նույն օրը՝ մարտի 10-ին,  նրանց նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել կալանավորումը և հայտարարվել հետախուզում։ Ոստիկանության համապատասխան ստորաբաժանումները միջոցներ են ձեռնարկում՝ հետախուզվող անձանց հայտնաբերելու ուղղությամբ։
Կատարվում են անհրաժեշտ քննչական և օպերատիվ-որոնողական միջոցառումներ՝ դեպքի բոլոր հանգամանքների բազմակողմանի հետազոտումն ապահովելու, բոլոր մասնակիցների ինքնությունը, նրանցից յուրաքանչյուրի գործողությունները պարզելու ուղղությամբ։
13:26 12/03/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԳյումրիում կատարված սպանությունների գործով 3 անձ ձերբակալվել է, 3-ը հետախուզվում է
12:56 11/03/2015  |  Քրեական խրոնիկոնԳյումրիում կրակոցների գործով հետախուզվում են Գրիգորյան եղբայրները
11:00 11/03/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԳյումրիի կրակոցների գործով կա երկու հետախուզվող
17:22 09/03/2015  |  Քրեական խրոնիկոնՓոքրաշենում 34-ամյա տղամարդու դիակ է հայտնաբերվել՝ կապտուկների հետքերով
14:23 08/03/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՆոր մանրամասներ Գյումրիում տեղի ունեցած զինված միջադեպից
12:08 08/03/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՀին ռազբորկաների նոր շարունակությունը. 6 տուժածներից 2-ը դանակահարված են
10:47 08/03/2015  |  Քրեական խրոնիկոնԿրակոցներ Գյումրիում. 6 քաղաքացու տեղափոխել են հիվանդանոց. «ԳԱԼԱ»

Два человека задержаны по делу о вооруженном инциденте в Гюмри 03/12/2015 17:18 | Криминальная хроника
Два человека задержаны и еще трое объявлены в розыск в рамках расследования уголовного дела о вооруженном инциденте, произошедшем вечером 7 марта в городе Гюмри.
Как сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении, по подозрению в совершении группой лиц хулиганства, сопряженного с применением насилия, задержаны жители г. Гюмри Оганес Тоноян и Гамлет Геворкян.
“По совокупности добытых следствием доказательств, 11 марта было вынесено решение о привлечении жителя Гюмри Пайлака Аракеляна в качестве обвиняемого в совершении хулиганства с применением насилия. В отношении него избрана мера пресечения в виде заключения под стражу и объявлен в розыск”, - говорится в сообщении.
Ведомство также напоминает, что 10 марта было вынесено решение о привлечении проживающих в Гюмри братьев Григорянов в качестве обвиняемых. А. Григорян обвиняется в покушении на убийство двух и более лиц, а Г. Григорян - в совершении хулиганства с применением незаконно приобретенного оружия.
В тот же день в отношении них была избрана мера пресечения в виде заключения под стражу и объявлен в розыск. Соответствующие подразделения полиции предпринимают меры по их поимке.
“Проводятся необходимые следственные и оперативно-розыскные мероприятия для обеспечения многостороннего исследования обстоятельств дела, установления всех участников инцидента и совершенных ими действий”, - отмечается в сообщении.