Գյումրիում կատարված սպանությունների գործով 3 անձ ձերբակալվել է, 3-ը հետախուզվում է 03/12/2015   13:26  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ Քննչական կոմիտեի նախագահի խորհրդական Սոնա Տռուզյանը, «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում հաստատեց տեղեկություններն այն մասին, որ Գյումրիում մարտի 7-ի գիշերը կատարված երկու սպանությունների գործի շրջանակներում կան ձերբակալվածեր ու հետախուզվողներ:
Սոնա Տռուզյանը նշեց, որ 2 անձ ձերբակալվել է խուլիգանության կասկածանքով, ևս մեկի` Փայլակ Առաքելյանի նկատմամբ հայտարարվել է հետախուզում:
Նշենք, որ ավելի վաղ նախաքննական մարմինը հետախուզում էր հայտարարել նաև 2 այլ անձանց` Գրիգորյան եղբայրների նկատմամբ:
Ի դեպ, հետաքրքրական է, որ մեկ անձ էլ նույն գործի շրջանակներում ձերբակալվել է թմրամիջոցներ պահելու կասկածանքով: Բանն այն է, որ սպանության գործի շրջանակներում նրա բնակարանում կատարված խուզարկության ժամանակ իրավապահները թմրամիջոց են հայտանբերել:
Այսպիսով, փաստորեն, Քրիստ Վարդանյանի ու Սամվել Հակոբյանի սպանությունների փաստով հարուցված քրեական գործի շրջանակներում արդեն իսկ ձերբակալվել է 3անձ, ևս 3 անձի նկատմամբ էլ հետախուզում է հայտարարված:
Հիշեցնենք՝ մարտի 7-ի վաղ առավոտյան Ախուրյանի Քեթի գյուղի ձորում հայտնաբերվել էր 31-ամյա Քրիստ Վարդանյանի դիակը` հրազենային վնասվածքներով, սեփական ավտոմեքենայի հետևի նստարանին:
Մեկ օր անց նույն գյուղի մատուռի մոտ հայտնաբերվել էր նաև նրա մտերիմ ընկերոջ` 34-ամյա Սամվել Հակոբյանի դին` գլխի շրջանում բազմաթիվ կապտուկներով:
Դատաբժշկական փորձաքննությունը ցույց էր տվել, որ երկուսն էլ մահացել են միևնույն ժամանակահատվածում:
Հայտնի է նաև, որ ընկերները կապված են եղել քրեական անցյալով, երկուսն էլ նախկինում դատված են եղել:
12:56 11/03/2015  |  Քրեական խրոնիկոնԳյումրիում կրակոցների գործով հետախուզվում են Գրիգորյան եղբայրները
11:00 11/03/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԳյումրիի կրակոցների գործով կա երկու հետախուզվող
17:22 09/03/2015  |  Քրեական խրոնիկոնՓոքրաշենում 34-ամյա տղամարդու դիակ է հայտնաբերվել՝ կապտուկների հետքերով
14:23 08/03/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՆոր մանրամասներ Գյումրիում տեղի ունեցած զինված միջադեպից
12:08 08/03/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՀին ռազբորկաների նոր շարունակությունը. 6 տուժածներից 2-ը դանակահարված են
10:47 08/03/2015  |  Քրեական խրոնիկոնԿրակոցներ Գյումրիում. 6 քաղաքացու տեղափոխել են հիվանդանոց. «ԳԱԼԱ»
14:04 07/03/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՇիրակում սպանված Քրիստ Վարդանյանը նախկինում դատված է եղել քրեական օրենսգրքի 3 հոդվածով

Три человека задержаны и еще трое объявлены в розыск по делу о двух убийствах в Гюмри 03/12/2015   14:10  |  Актуальная тема
Три человека задержаны и еще трое объявлены в розыск в рамках расследования уголовного дела о двух убийствах, совершенных в ночь на 7 марта в городе Гюмри. Эти сведения в беседе с корреспондентом ИА “ФактИнфо” подтвердила советник председателя Следственного комитета Армении Сона Трузян.
Сона Трузян отметила, что два человека задержаны по подозрению в хулиганстве, еще один – Пайлак Аракелян - объявлен в розыск.
Отметим, что ранее следствие объявило также в розыск еще двоих - братьев Григорянов.
Примечательно, что в рамках расследования того же дела задержан еще один человек по подозрению в хранении наркотиков, обнаруженных правоохранителями при обыске в его квартире.
Напомним, что тело 31-летнего Криста Варданяна с огнестрельным ранением было обнаружено рано утром 7 марта на заднем сидении автомобиля в ущелье в селе Кети Ширакской области Армении. Спустя день возле часовни в том же селе был найден труп его близкого друга 34-летнего Самвела Акопяна с многочисленными синяками на голове.