Զինծառայողը մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել հակառակորդի կողմից 03/03/2015   10:44  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն, մարտի 2-ին և լույս 3-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 200 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 մմ ականանետերից ու ՌՊԳ-7 տիպի նռնականետերից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 3000 կրակոց:
ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայության տեղեկացմամբ՝ նշված խախտումների արդյունքում, ՊԲ արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասի մարտական հենակետում հակառակորդի կողմից մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել զինծառայող, 1995թ. ծնված Արսեն Աբրեստի Կարապետյանը:
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակացությունը հայտնում Ա. Կարապետյանի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները ձեռնարկել են համապատասխան միջոցառումներ նշված ժամանակահատվածում հակառակորդի ակտիվությունը ճնշելու ուղղությամբ և շարունակում են շփման գծի ողջ երկայնքով վերահսկել օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը:

20-летний военнослужащий АО НКР погиб от пули противника 03/03/2015   10:59  |  Актуальная тема
20-летний военнослужащий АО НКР погиб вечером 2-го марта в результате обстрелов с азербайджанской стороны. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики.
"На боевом опорном пункте оборонительного участка одной из воинских частей Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР), дислоцированных на восточном направлении линии соприкосновения с ВС Азербайджана, смертельное огнестрельное ранение получил военнослужащий Арсен Карапетян, 1995 г.р.. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны НКР", - говорится в сообщении.
Министерство обороны НКР разделяет боль тяжелой утраты и выражает свою поддержку семье, родным и сослуживцам А.Карапетяна.
По оперативным данным Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики, в ночь с 2-го на 3-е марта на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил было зафиксировано порядка 200 случаев нарушения Азербайджаном режима прекращения огня.
Согласно информации, за это время из стрелкового оружия разных калибров, а также из минометов калибра 60мм. и гранатометов РПГ-7 по направлению армянских позиций было произведено более 3 000 выстрелов.
"Передовые подразделения Армии обороны НКР предприняли соответствующие меры для подавления активности противника и продолжают контролировать оперативно-тактическую обстановку по всему периметру линии соприкосновения", - отмечается в сообщении.