Նախագահ Սերժ Սարգսյանի ուղերձը Դիվանագետի օրվա կապակցությամբ 03/02/2015   10:24  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀՀ դիվանագետներին՝ մասնագիտական օրվա կապակցությամբ:
«Հարգելի՛ դիվանագետներ,
Շնորհավորում եմ ձեզ Դիվանագետի օրվա կապակցությամբ։
Դիվանագետի մասնագիտական օրը խորհրդանշում է Միավորված ազգերի կազմակերպության կենտրոնակայանում հայոց Եռագույնի բարձրացումը, միջազգային հանրությանը լիիրավ անդամակցելու մեր ժողովրդի նվիրական երազանքի իրականացումը։
Անկախ պետականության գրեթե երկուսուկես տասնամյակների ընթացքում դուք՝ դիվանագետներդ, ձեր կարևոր նպաստն եք բերել միջազգային ասպարեզում մեր երկրի հեղինակության ամրապնդմանը, մեր ժողովրդի համար կենսական նշանակություն ունեցող հարցերի լուծմանը, Հայաստանի ազգային անվտանգության ապահովմանն ուղղված ջանքերին։
Այսօր էլ ձեր առջև բազում են մարտահրավերները, հետևաբար մեծ են նաև ձեզնից ակնկալիքներն ու պահանջները: Ձեզ տրված առաջադրանքներն ու հանձնարարականներն իրականացնելու համար պահանջվում է ամենօրյա, հաճախ՝ ամենժամյա աշխատանք, երբեմն՝ առանձնակի դժվարին և թեժ պայմաններում: Այս պահին ևս Սիրիայում և Իրաքում ընթացող դժվարին գործընթացների պայմաններում պատվով իրենց առաքելությունն են իրականացնում հայ դիվանագետները։
Հայրենասիրությունը, անձնվիրությունը, նպատակասլացությունը, մասնագիտական և մարդկային բարձր արժանիքները ձեր աշխատանքի հաջողության, մեր ժողովրդի նպատակների իրականացման կարևոր գրավականներն են։
Հարգելի՛ դիվանագետներ,
Վերստին շնորհավորում եմ ձեզ մասնագիտական տոնի առթիվ և մաղթում հաջողություններ ձեր աշխատանքում՝ ի նպաստ միջազգային ասպարեզում Հայաստանի Հանրապետության դիրքերի և հեղինակության հետագա ամրապնդման»:

Президент Армении поздравил дипломатов с их профессиональным праздником 03/02/2015   11:32  |  Лента новостей
Президент Армении Серж Саргсян направил поздравительное послание в связи с Днем дипломатического работника.
“День дипломатического работника в Армении знаменует поднятие в ООН армянского триколора, реализацию заветной мечты нашего народа о полноправном членстве в международном сообществе.
На протяжении почти двух с половиной десятилетий независимой государственности Вы, дипломаты, внесли важный вклад в укрепление авторитета страны на международной арене, решение жизненно важных для народа вопросов,а также в усилия по обеспечению национальной безопасности.
Сегодня вы оказались перед лицом многочисленных вызовов, следовательно, велики ожидания и требования. Для выполнения данных вам поручений требуется ежедневная, порою – ежечасная работа, иногда в особенно тяжелых условиях. На данный момент армянские дипломаты с честью выполняют свою миссию в условиях сложнейших процессов, протекающих в Сирии и Ираке.
Патриотизм, самопожертвование, целеустремленность, высокие профессиональные и человеческие качества являются залогом успеха вашей работы, реализации целей нашего народа.
Уважаемые дипломаты, вновь поздравляю вас с профессиональным праздником и желаю успехов в работе на благо дальнейшего укрепления позиций и авторитета Армении на международной арене”, - говорится в поздравительном послании главы государства.