Փետրվարի 26-ին կսկսվի ադրբեջանցի դիվերսանտների գործով վերաքննիչ բողոքների քննությունը 02/12/2015   11:16  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Փետրվարի 26-ին կսկսվի  ընդդեմ առաջին ատյանի դատարանի դատավճռի ադրբեջանական դիվերսիոն-հետախուզական խմբի անդամ Շահբազ Գուլիևի պաշտպան Արկադի Իսրայելյանի ու Դիլհամ Ասկերովի պաշտպան Էրիկ Բեգլարյանի վերաքննիչ բողոքների քննությունը: Այս մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցին հայտնեց Գուլիևի պաշտպան Ա.Իսրայելյանը:
Ասկերովի պաշտպան Էրիկ Բեգլարյանը վերաքննիչ բողոքում ինքը միջնորդում է այն հոդվածներով, որոնցով իր պաշտպանյալն իրեն մեղավոր չի ճանաչում՝ արդարացնել, իսկ մեղադրանքի մնացյալ մասով նշանակել ավելի մեղմ պատիժ: Իսկ Գուլիևի պաշտպան Արկադի Իսրայելյանը միջնորդում է կայացնել արդարացի դատավճիռ՝ հաշվի առնելով, որ ամբաստանյալն իրեն առաջադրված մեղադրանքում իրեն մեղավոր չի ճանաչել:

Апелляционный суд НКР рассмотрит жалобы азербайджанских диверсантов на приговор нижестоящей инстанции 26 февраля 02/12/2015   11:43  |  Актуальная тема
Апелляционный суд Нагорно-Карабахской Республики 26 февраля приступит к рассмотрению жалоб адвокатов членов азербайджанской диверсионно-разведывательной группы Шахбаза Гулиева и Дильхама Аскерова на приговор суда первой инстанции НКР. Об этом корреспонденту ИА “ФактИнфо” сообщил адвокат Гулиева Аркадий Исраэлян.
Адвокат Аскерова Эрик Бегларян в апелляционной жалобе ходатайствует об оправдании своего подзащитного по тем статьям, по которым тот не признает своей вины, а по остальным обвинениям – о назначении более мягкого приговора. А адвокат Гулиева Аркадий Исраэлян ходатайствует о вынесении справедливого вердикта с учетом того, что его подзащитный не признает своей вины в предъявленном ему обвинении.