Համածառայակցին սպանել են խուլիգանական դրդումներով 02/02/2015   11:29  |  Քրեական խրոնիկոն
Երևանում տեղակայված N զորամասի զինծառայող Հայկազ Արկադիի Բարսեղյանին սպանելու դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի զինվորական քննչական գլխավոր վարչությունում հարուցված քրեական գործով մեղադրանք է առաջադրվել 4 համածառայակցի։
Ինչպես տեղեկացնում է ՀՀ քննչական կոմիտեի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը, ձեռք բերված ապացույցների համակցությամբ՝ նույն զորամասի զինծառայողներ Վաչե Սահակյանին, Մովսես Ազարյանին, Գնել Թևոսյանին և Նորիկ Սահակյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 7-րդ և 10-րդ կետերով՝ մի խումբ անձանց կողմից խուլիգանական դրդումներով սպանության համար: Նրանց նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել կալանավորումը։
Քրեական գործի շրջանակներում միջոցներ են ձեռնարկվում՝ դեպքի բոլոր հանգամանքների բացահայտման, բազմակողմանի հետազոտման ուղղությամբ։

Четверым сослуживцам Айказа Барсегяна инкриминируют убийство из хулиганских побуждений 02/02/2015   11:54  |  Криминальная хроника
Четверым военнослужащим одной из дислоцированных в Ереване учебных воинских частей предъявлены обвинения в рамках расследуемого в Главном военном следственном управлении СК РА дела об убийстве своего сослуживца Айказа Барсегяна.
Как сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении, по совокупности добытых доказательств военнослужащим той же воинской части Ваче Саакяну, Мовсесу Азаряну, Гнелу Тевосяну и Норику Саакяну предъявлены обвинения пп. 7 и 10 ч. 2 ст. 104(Убийство, совершенное группой лиц из хулиганских побуждений) УК РА. В отношении них избрана мера пресечения в виде заключения под стражу.
В рамках дела предпринимаются меры по установлению всех обстоятельств инцидента и их многостороннему исследованию.