Նախագահին հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանում Չեխիայի նորանշանակ դեսպանը 01/16/2015   13:47  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանին այսօր իր հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանի Հանրապետությունում Չեխիայի Հանրապետության նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Պետր Միկիսկան: Այս մասին հայտնում է ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունը:
Հանրապետության Նախագահը շնորհավորել է դեսպանին մեր երկրում դիվանագիտական առաքելությունն սկսելու կապակցությամբ և մաղթել հաջողություններ՝ ի նպաստ երկու բարեկամ երկրների ու ժողովուրդների:
Հանդիպմանը քննարկվել են հայ-չեխական միջպետական հարաբերությունների օրակարգին և տարբեր ոլորտներում ձևավորված համագործակցության զարգացմանը վերաբերող հարցեր:
Հյուրի խնդրանքով Սերժ Սարգսյանը ներկայացրել է ԼՂ հակամարտության կարգավորման գործընթացի վերջին զարգացումներն ու խնդիրները, տարածաշրջանային մարտահրավերները:

Президент Армении обсудил с новым послом Чехии вопросы двустороннего сотрудничества 01/16/2015   18:35  |  Лента новостей
Президенту Сержу Саргсяну сегодня вручил свои верительные грамоты новоназначенный Чрезвычайный и полномочный посол Чешской Республики в Республике Армения Петр Микиска. Об этом сообщает пресс-служба главы государства.
Президент поздравил посла с началом дипломатической миссии в нашей стране и пожелал ему успехов в интересах двух дружественных стран и народов.
На встрече были обсуждены вопросы, относящиеся к повестке дня армяно-чешских межгосударственных отношений и развитию сформировавшегося в различных сферах сотрудничества.
По просьбе гостя Серж Саргсян представил последние события и проблемы процесса урегулирования нагорно-карабахского конфликта, региональные вызовы.