Խորհրդակցություն ՊՆ-ում. քննարկվել են հակառակորդի սանձազերծած սադրիչ գործողություններիը և ի պատասխան ձեռնարկված քայլերը 01/08/2015   16:21  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Հունվարի 8-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում անցկացվել է խորհրդակցություն, որը վարել է պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը: Այս մասին տեղեկացնում է ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:
Խորհրդակցությանը մասնակցել են ՀՀ ԶՈւ ԳՇ պետ, գեներալ-գնդապետ Յուրի Խաչատուրովը, պաշտպանության նախարարի, ԶՈւ ԳՇ պետի տեղակալները, վարչությունների և առանձին բաժինների պետեր, բարձրաստիճան զինվորականներ և քաղաքացիական հատուկ ծառայողներ:
Խորհրդակցության ընթացքում ամփոփվել են առաջնագծում և մշտական տեղակայման վայրերում անձնակազմի զգոնության ու կարգապահության, մարտական և զորահավաքային պատրաստականության, զորքերի մարտական պատրաստության բարձրացմանն ուղղված աշխատանքները, քննարկվել են ձմեռային ուսումնական փուլի ինչպես նաև ԶՈւ կազմավորման 23-րդ տարեդարձի կապակցությամբ անցկացվելիք միջոցառումների պլանավորման առանցքային հարցերը: Անդրադարձ է կատարվել նաև մեկնարկած ձմեռային զորակոչի պատշաճ կազմակերպման և անցկացման միջոցառումներին:
ՀՀ ԶՈւ ԳՇ պետ, գեներալ-գնդապետ Յուրի Խաչատուրովը հաշվետու զեկույց է ներկայացրել Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան օրերին գրանցված միջադեպերի, հակառակորդի սանձազերծած սադրիչ գործողությունների և դրանց ի պատասխան ձեռնարկված քայլերի վերաբերյալ:
Հաշվի առնելով եղանակային պայմանների վատթարացումը` պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը  խորհրդակցության մասնակիցների ուշադրությունը հրավիրել է զորամասերում անհրաժեշտ ջեռուցման պայմանների ապահովման, անձնակազմի հիվանդացության և ցրտահարության դեպքերի բացառման, զինվորների` հատկապես նորակոչիկների առողջական գանգատներին լրջորեն արձագանքելու վրա:
Սեյրան Օհանյանը խորհրդակցության մասնակիցներին տվել է համապատասխան հանձնարարականներ և նախանշել առավելագույն ուշադրություն պահանջող աշխատանքային ուղղությունները:

В Минобороны Армении обсудили провокационные действия Азербайджана и предпринятые в ответ шаги 01/08/2015 17:39 | Актуальная тема
8 января в административном комплексе Минобороны Армении состоялось совещание, которое вел министр обороны РА Сейран Оганян. Об этом сообщает пресс-служба оборонного ведомства республики.
В совещании приняли участие начальник Генштаба ВС РА генерал-полковник Юрий Хачатуров, заместители министра обороны и начальника ГШ ВС, главы управлений и отделов, высокопоставленные военные и гражданские служащие.
В ходе совещания были подведены итоги работ по повышению бдительности и уровня дисциплины личного состава на передовой и в местах постоянной дислокации, боевой и мобилизационной готовности, боевой подготовки войск. На встрече обсуждались ключевые вопросы, касающиеся зимнего учебного этапа и планирования мероприятий, приуроченных к 23-й годовщины формирования Вооруженных сил. Участники совещания обсудили также меры по надлежащей организации и проведению стартовавшего зимнего призыва.
Начальник ГШ ВС Армении генерал-полковник Юрий Хачатуров представил отчетный доклад касательно зарегистрированных в дни новогодних и рождественских праздников инцидентов, развязанных противником провокационных действий и предпринятых в ответ шагов.
Сейран Оганян дал участникам совещания соответствующие поручения и наметил направления, требующие максимального внимания.