Հատուկ ուշադրություն՝ պաշտպանական և հակահարձակողական գործողությունների ընթացքում զորքերի կիրառման ձևերին և եղանակներին 02/14/2014   10:40  |  ԼՐԱՀՈՍ
Փետրվարի 13-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարության վարչական համալիրում ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի գլխավորությամբ անցկացվել է խորհրդակցություն, որին մասնակցել են ՀՀ ԶՈւ ԳՇ պետ, գեներալ-գնդապետ Յուրի Խաչատուրովը, ՀՀ պաշտպանության նախարարի և ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետի տեղակալները, վարչությունների պետեր:
Ինչպես տեղեկացնում է ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը, խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել են ՀՀ զինված ուժերի ծավալման, խմբավորումների ստեղծման, մարտական գործողությունների վարման, նոր սպառազինության ու տեխնիկայի բաշխման հարցերը, ինչպես նաև՝ հեռահար միջոցների կիրառման խնդիրները:
Քննարկումների մասնակիցները հատուկ ուշադրություն են դարձրել ինչպես պաշտպանական, այնպես էլ հակահարձակողական գործողությունների ընթացքում զորքերի կիրառման ձևերին և եղանակներին:

В Минобороны Армении обсудили виды и способы применения войск в ходе оборонительных и контрнаступательных операций 02/14/2014   11:15  |  Лента новостей
Накануне, 13 февраля, в административном здании Минобороны Армении под председательством министра обороны Сейрана Оганяна состоялось совещание, в котором приняли участие начальник Генштаба ВС РА, генерал-полковник Юрий Хачатуров, заместители министра обороны и Генштаба ВС РА, главы управлений.
Как сообщает пресс-служба оборонного ведомства Армении, в ходе совещания обсуждались вопросы, касающиеся развертывания Вооруженных сил РА, создания группировок, ведения боевых действий, распределения новых видов вооружений и техники, а также вопросы применения дальнобойных средств.
Участники дискуссии обратили особое внимание на виды и способы применения войск как в ходе оборонительных, так и контрнаступательных операций.