Վարդան Պետրոսյանի վթարի գործով դատաքննությունն ավարտվեց, մնաց դատական վիճաբանությունների և ամբաստանյալի վերջին խոսքը լսելը 12/05/2014   14:46  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Վարդան Պետրոսյանը ցուցմունք չի տվել տակտիկական նկատառումներով, որպեսզի փաստական հանգամանքներ չբացահայտի:
Նման հայտարարությամբ այսօր Կոտայքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանում ընթացող Վարդան Պետրոսյանի վթարի գործով դատավարության հերթական նիստում հայտարարեց մեղադրող դատախազ Արթուր Սարգսյանը` անդրադառնալով նախաքննության ու դատաքննությամբ ամբողջ ընթացքում Վարդան Պետրոսյանի ցուցմունքից հրաժարվելու փաստին:
Այսպիսով, վարդան Պետրոսյանի վթարի գործով դատաքննությունն ավարտվեց, դատարանն անցավ դատական վիճաբանությունների և ամբաստանյալի վերջին խոսքը լսելու փուլին:

Судебное следствие по резонансному делу о ДТП с участием Вардана Петросяна завершено 12/05/2014   15:11  |  Актуальная тема
Вардан Петросян отказался от дачи показаний из тактических соображений, чтобы не раскрывать фактические обстоятельства.
С таким заявлением на очередном заседании суда по резонансному делу о ДТП с участием сатирика Вардана Петросяна выступил прокурор Артур Саркисян, касаясь факта отказа Петросяна от дачи показаний.
Суд, возвестив об окончании судебного следствия по делу, перешел к выслушиванию прений сторон и последнего слова подсудимого.