Սպանություն` Երևանում. կասկածյալը ձերբակալվել է 10/28/2014   00:40  |  Քրեական խրոնիկոն
2014թ. հոկտեմբերի 27-ին` ժամը 18:25-ին, շտապօգնության 7-րդ ենթակայանից ահազանգ է ստացվել, որ շտապօգնության 71-րդ բրիգադը կանչով մեկնել է Երևան քաղաքի Անդրանիկի փողոցի 13-րդ շենքի 9-րդ բնակարան, որտեղ պարզվել է, որ նշված տանը սպանվել է Մելանյա Պողոսյանը:
Դեպքի առթիվ նույն օրը ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով:
ՀՀ քննչական կոմիտեի ֆեյսբուքյան էջից տեղեկանում ենք, որ նախաքննության տվյալներով,  դեպքի օրը՝ կենցաղային հարցերի շուրջ ամուսիններ Մ.Պողոսյանի և Ա.Մնացականյանի միջև ծագած վիճաբանության ժամանակ, վերջինս ծալովի դանակով, կյանքից զրկելու դիտավորությամբ, բազմաթիվ հարվածներ է հասցրել Մելանյա Պողոսյանի մարմնի տարբեր մասերին` զրկելով նրան կյանքից:

Житель Еревана во время бытовой ссоры зарезал жену 10/28/2014   09:22  |  Криминальная хроника
Женщина убита вечером в понедельник в одном из домов на улице Андраника в Ереване. Сигнал об инциденте поступил на телефон станции “скорой помощи” в 18.25 по ереванскому времени.
По данному факту в следственном отделе по административному району Малатия-Себастия следственного управления СК РА по г. Ереван возбуждено уголовное дело по признакам ч. 1ст. 104 УК РА.
Как сообщается на странице Следственного комитета Армении в Facebook, по данным следствия, в день инцидента Азат Мнацаканян во время бытовой ссоры с женой Миленой Погосян нанес последней множественные ножевые ранения, в результате чего женщина скончалась.