Պաշտոնեական լիազորություններն անցնելու և քաղաքացի Ալեք Ենիգոմշյանին վտանգի մեջ թողնելու դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ. ՀՔԾ 10/28/2014   14:26  |  Քրեական խրոնիկոն
2014թ. հոկտեմբերի 19-ին հայաստանյան տեղեկատվական կայքերում տարածվել է հրապարակում այն մասին, որ նույն օրը` ժամը 19:45-ի սահմաներում, Երևանի Սայաթ-Նովա փողոցի Ֆրանսիական հրապարակին հարող հատվածում ոստիկանության ծառայողները կանգնեցրել են քաղաքացի Ալեք Ենիգոմշյանի հարևան Վահրամ Գաբրիելյանի վարած ավտոմեքենան և քաշելով մեքենայից դուրս բերել Ալեք Ենիգոմշյանին:
Չնայած այն հանգամանքին, որ վերջինս մի քանի անգամ կրկնել է, որ կույր է և չի տեսնում, ոստիկանության ծառայողները նույն ավտոմեքենայով վարորդի հետ մեկնել են` Ալեք Ենիգոմշյանին թողնելով փողոցի բանուկ հատվածում` վտանգի մեջ:
Դեպքի առթիվ ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 128-րդ հոդվածի 2-րդ և 309-րդ հոդվածի 1-ին մասերով հարուցվել է քրեական գործ:

ССС Армении завела уголовное дело по факту инцидента с членом движения "Предпарламент" Алеком Енигомшяном 10/28/2014   15:00  |  Криминальная хроника
19 октября с.г. армянские информационные сайты опубликовали информацию о том, что в тот же день, около 19.45 сотрудники полиции остановили автомобиль, за рулем которого находился сосед члена движения “Предпарламент” Алека Енигомшяна - Ваграм Габриелян, и выволокли А. Енигомшяна из машины. Инцидент произошел на территории, прилегающей к Французской площади в Ереване.
Несмотря на то, что Енигомшян несколько раз предупредил стражей порядка о своей слепоте, полицейские уехали на машине с водителем, оставив оного Енигомшяна на оживленной части дороги в опасности.
Как сообщается на сайте ССС РА, по данному факту в Специальной следственной службе возбуждено уголовное дело по ч. 2 ст. 128 и ч. 1ст. 309 УК РА.