«Կարեն Պետրոսյանի մասնատված մարմնի ապացույցները կուղարկվեն միջազգային կառույցներին». «Ժողովուրդ» 10/15/2014   09:10  |  Մամուլ
«Ժողովուրդ»-ը գրում է, որ իրենց տեղեկություններով՝ Տավուշի մարզի Չինարի գյուղի բնակիչ Կարեն Պետրոսնին դաժանաբար ծեծելու և մասնատված մարմինը Հայաստանին հանձնելու փաստի առթիվ ՀՀ գերիների, պատանդների և անհայտ կորածների հարցերով զբաղվող հանձնաժողովը պատրաստվում է փաստաթուղթ ուղարկել միջազգային կառույցներին, որտեղ կներկայացվի, թե ինչպես են Ադրբեջանում խոշտանգում հայ գերուն:
Լրատվամիջոցը նշում է, որ մինչ Կ.Պետրոսյանի դին Հայաստանին հանձնելը՝ հանձնաժողովը միջազգային կառույցներին կոչ էր արել հետևողականություն դրսևորել՝ գործի անաչառ և լիարժեք քննությունն իրականացնելու համար:
«Տղայի մասնատված մարմնի ապացույցները կուղարկվեն միջազգային կառույցներին»,- եզրափակում է թերթը:
Հոդվածն ամբողջությամբ կարող եք կարդալ «Ժողովուրդ» օրաթերթի` 15.10.2014թ. համարում:
12:00 13/10/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԳերության մեջ մահացած Կարեն Պետրոսյանի դին այսօր հողին կհանձնեն
16:48 10/10/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԿարեն Պետրոսյանի մահվան փաստի առթիվ հարուցված քրեական գործը գտնվում է ԱԱԾ-ի վարույթում

“Жоговурд”: Доказательства расчленения тела Карена Петросяна будут направлены в международные структуры 10/15/2014   10:40  |  Пресса
Газета “Жоговурд” пишет, что Комиссия Армении по вопросам пленных, заложников и без вести пропавших по поводу жестокого избиения мирного жителя села Чинари Тавушской области РА Карена Петросяна в азербайджанском плену и передачи его расчлененного тела армянской стороне собирается обратиться в международные структуры и направить им документ, где представит факты пыток, учиненных над армянским пленным.
СМИ отмечает, что до передачи тела Петросяна Армении, комиссия призвала международные структуры провести объективное и полное расследование дела.
“Доказательства расчленения тела будут направлены в международные структуры”, -пишет издание.
12:36 13/10/2014  |  Актуальная темаТело скончавшегося в азербайджанском плену гражданина Армении Карена Петросяна сегодня предадут земле в селе Чинари
17:21 10/10/2014  |  Актуальная темаУголовное дело по факту гибели в азербайджанском плену Карена Петросяна находится в производстве Службы нацбезопасности Армении