ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը շնորհավորել է Արմեն Ջիգարխանյանին՝ ծննդյան օրվա առթիվ 10/03/2014   15:35  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել կինոյի եւ թատրոնի հայտնի դերասան, Հայաստանի, Ռուսաստանի եւ ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ, պետական մրցանակների դափնեկիր Արմեն Ջիգարխանյանին` ծննդյան օրվա առթիվ:
«Հարգելի պարոն Ջիգարխանյան, շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան օրվա առթիվ:
Օժտված լինելով ստեղծագործական մեծ ներուժով ու տաղանդով՝ Դուք դեռ խորհրդային տարիներից սկիզբ առնող արգասաբեր գործունեությամբ եւ տպավորիչ արվեստով տասնամյակներ շարունակ հայկական ու ռուսաստանյան մշակույթի անբաժանելի մասն եք:
Դուք մարմնավորել եք հիշարժան շատ կերպարներ կինոյում ու թատրոնում՝ Ձեր վարպետությունը ցուցադրելով տարբեր ժանրերում ու տարբեր պլանի դերերում: Կայանալով նաեւ որպես տաղանդավոր ռեժիսոր՝ երկար տարիներ ղեկավարում եք Ձեր իսկ ստեղծած Մոսկվայի դրամատիկական թատրոնը, որն իր արժանի տեղն ունի մշակութային կյանքում եւ որը, դերասանական տաղանդին զուգահեռ, նաեւ Ձեր՝ փորձառու մանկավարժ եւ հաջողակ ռեժիսոր լինելու վկայությունն է:
Համոզված եմ, որ այսուհետ եւս Ձեր եռանդն ու էներգիան ծառայելու են կինոյի ու թատրոնի էջերը հարստացնելուն:
Եւս մեկ անգամ շնորհավորելով ծննդյան օրվա առթիվ՝ մաղթում եմ Ձեզ, հարգելի պարոն Ջիգարխանյան, առողջություն, ստեղծագործական նոր հաջողություններ եւ ամենայն բարիք»:

Спикер парламента Армении Галуст Саакян поздравил Армена Джигарханяна с днем рождения 10/03/2014   16:01  |  Лента новостей
Председатель Национального Собрания Армении Галуст Саакян направил поздравительное послание по случаю Дня рождения известного актера театра и кино, Народного артиста СССР, Армении и России, лауреата Государственных премий Армена Джигарханяна. Как передает пресс-служба парламента Армении, в послании спикера,в частнослти, говорится:
“Уважаемый г-н Джигарханян, поздравляю Вас с днем рождения!
Обладая огромным творческим потенциалом и талантом, Вы своей плодотворной деятельностью и впечатляющим искусством десятилетиями, еще с советских лет, стали неотъемлемой частью армянской и российской культуры.
Вы создали множество запоминающихся образов в кино и театре, проявив свое мастерство в разноплановых и разножанровых ролях. Состоявшись и как талантливый режиссер, долгие годы возглавляете драматический театр в Москве, который занимает свое достойное место в культурной жизни и который, наряду с Вашим актерским талантом, свидетельствует о Вас как об опытном педагоге и успешном режиссере.
Уверен, что и впредь Ваша кипучая энергия будет служить обогащению страниц кино и театра.
Еще раз поздравляя с днем рождения, желаю Вам, уважаемый г-н Джигарханян, здоровья, новых творческих успехов и всяческих благ”.