Հակառակորդի կողմից զինծառայողի սպանության դեպքի առթիվ քրեական գործ է հարուցվել 10/02/2014   12:09  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
2014 թվականի հոկտեմբերի 1-ին՝ ժամը 21։15-ի սահմաններում, ԼՂՀ ՊԲ N զորամասի մարտական դիրքերից մեկում հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցի հետևանքով գլխի շրջանում ստացած հրազենային վնասվածքից մահացել է պայմանագրային զինծառայող՝ Դավիթ Վիկտորի Նավասարդյանը:
Ինչպես տեղեկացնում է ՀՀ քննչական կոմիտեի տեղեկատվության և  հասարակայնության հետ կապերի բաժինը, փաստի առթիվ ՀՀ Քննչական կոմիտեի զինվորական քննչական գլխավոր վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104–րդ հոդվածի 2–րդ մասի 13–րդ կետով՝ ազգային ատելության շարժառիթով դիտավորությամբ սպանության  հատկանիշներով:
12:29 20/06/2014  |  ԼՐԱՀՈՍԶինվորի մահվան ևս երկու դեպք
15:02 10/01/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՀՔԱ Վանաձորի գրասենյակ. Զինված ուժերում 2013թ. ընթացքում մահացել է 31 զինծառայող

Военнослужащий-контрактник АО НКР убит в результате обстрела с азербайджанской стороны. Возбуждено уголовное дело 10/02/2014 12:28 | Актуальная тема
1 октября, около 21:15 на боевой позиции N-ской воинской части АО НКР в результате обстрела с азербайджанской стороны смертельное огнестрельное ранение в голову получил военнослужащий-контрактник Давид Викторович Навасардян.
Как сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении, по данному факту в Главном следственном военного управлении СК РА возбуждено уголовное дело по признакам п.13 ч.2. ст. 104 (умышленное убийство, совершенное по мотиву национальной ненависти).. Ведется следствие.