Հակառակորդի արձակած կրակոցից զինվոր է զոհվել 09/18/2014   11:21  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Սեպտեմբերի 18-ին՝ ժամը 09:15-ի սահմաններում, ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հարավայինուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասի մարտական հենակետում հակառակորդի  կողմից արձակված կրակոցից մահացու վիրավորում է ստացել զինծառայող, 1990թ. ծնված Մհեր Հովհաննեսի Հակոբյանը: Այս մասին տեղեկացնում է ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է ծանր կորստյան վիշտը և իր զորակցությունը հայտնում Մ. Հակոբյանի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:

Азербайджан вновь нарушил режим перемирия: от пули противника погиб военнуслужащий АО НКР 09/18/2014   11:45  |  Актуальная тема
На боевом посту одной из воинских частей, дислоцированных в южном направлении линии соприкосновения ВС НКР и Азербайджана, 18 сентября, около 09.15 от произведенного противником выстрела погиб военнослужащий Мгер Оганесович Акопян, 1990 г.р. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики.
Минобороны НКР разделяет боль тяжелой утраты и выражает соболезнования и поддержку членам семьи, родным и сослуживцам М. Акопяна.