Պատահարի հետևանքով հոսպիտալ տեղափոխված զինծառայողներից շատերը դուրս են գրվել հոսպիտալից 09/22/2014   13:36  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
N զորամասի ավտոմեքենայի՝ ձորը գլորվելու հետևանքով տարբեր աստիճանի վնասվածքներ ստացած զինծառայողների վիճակը գնահատվում է նորմալ, նրանցից շատերը դուրս են գրվել հոսպիտալից:
Հիշեցնենք, որ սեպտեմբերի 19-ին՝ ժամը 17:00-ի սահմաններում, N զորամասի «Գազ-66» մակնիշի ավտոմեքենան Տավուշի մարզի Արծվաբերդ գյուղի մոտակայքում դուրս էր եկել ճանապարհի երթևեկելի մասից և գլորվել ձորը:
Դեպքը տեղի էր ունեցել 13 զինծառայողներից բաղկացած ստորաբաժանումը մշտական տեղակայման վայր տեղափոխելու ճանապարհին:
Պատահարի հետևանքով մեքենայի ղեկին գտնվող կապիտան Պավլիկ Նիկոլայի Մանուկյանը գլխի շրջանում ստացած վնասվածքից տեղում մահացել էր, իսկ մյուսները տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել էին Բերդի զինվորական հոսպիտալ:

Многие военнослужащие, госпитализированные после ДТП в Тавушской области Армении, выписались из клиники 09/22/2014   15:20  |  Актуальная тема
Состояние здоровья военнослужащих, пострадавших в результате ДТП с падением автомобиля N-ской воинской части в ущелье в Тавушской области Армении, оценивается как нормальное. Многие из них уже выписались из госпиталя.
Об этом корреспонденту ИА “ФактИнфо” сообщил пресс-секретарь министра обороны Армении Арцрун Ованнисян.
Напомним, близ села Арцваберд Тавушской области Армении принадлежащий N-ской воинской части автомобиль “ГАЗ- 66” съехал с проезжей части дороги и сорвался в ущелье. Авария произошла 19 сентября, около 17.00 по местному времени при перевозке военнослужащих в постоянное место дислокации.
В результате ДТП находившийся за рулем автомобиля капитан Павлик Николаевич Манукян от полученной травмы головы погиб на месте, еще 12 военнослужащих с телесными повреждениями разной степени тяжести были доставлены в военный госпиталь Берда.