Շիրակի մարզի ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանի նախագահ է նշանակվել Գագիկ Հովհաննիսյանը 09/29/2014   21:33  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը հրամանագիր է ստորագրել՝ Գագիկ Հովհաննիսյանին Հայաստանի Հանրապետության Շիրակի մարզի ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանի նախագահ նշանակվելու մասին:
Նախագահի հրամանագրով՝ դադարեցվել է նրա՝ Հայաստանի Հանրապետության Լոռու մարզի ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանի նախագահի լիազորությունները:
ՀՀ Նախագահը հրամանագիրն ստորագրելիս ղեկավարվել է Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 55-րդ հոդվածի 11-րդ կետով և հիմք ընդունել Արդարադատության խորհրդի՝ 2014 թվականի սեպտեմբերի 12-ի առաջարկությունը:

Гагик Ованнисян назначен председателем суда первой инстанции Ширакской области Армении 09/30/2014   09:10  |  Актуальная тема
Президент Армении Серж Саргсян подписал указ о назначении Гагика Ованнисяна председателем суда общей юрисдикции первой инстанции Ширакской области Армении.
Еще одним указом главы государства приостановлены его полномочия на посту председателя суда общей юрисдикции первой инстанции Лорийской области Армении.
Президент Армении подписал соответствующий указ, руководствуясь п. 11 ст. 55 Конституции РА и приняв за основу предложение Совета правосудия от 12 сентября 2014 года.