Դադարեցվել են Շիրակի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանի նախագահի լիազորությունները 08/26/2014   12:45  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ Նախագահը հրամանագիր է ստորագրել՝ Շիրակի մարզի ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանի նախագահ Էդվարդ Մանուկյանի լիազորությունները դադարեցնելու վերաբերյալ։
«Ղեկավարվելով Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 55-րդ հոդվածի 11-րդ, Հայաստանի Հանրապետության դատական օրենսգրքի 167-րդ հոդվածի 4-րդ մասի 2-րդ կետերով և հիմք ընդունելով Արդարադատության խորհրդի 2014 թվականի օգոստոսի 19-ի առաջարկությունը` Հայաստանի Հանրապետության Շիրակի մարզի ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանի նախագահ Էդվարդ Մանուկյանի լիազորությունները 2014 թվականի օգոստոսի 23-ից համարել դադարած»,- նշվում է Նախագահի՝ օգոստոսի 23-ի հրամանագրի մեջ:

Прекращены полномочия председателя суда общей юрисдикции Ширакской области Армении 08/26/2014   13:41  |  Лента новостей
Президент Армении Серж Саргсян подписал указ о прекращении полномочий председателя суда общей юрисдикции первой инстанции Ширакской области Эдварда Манукяна.
“Руководствуясь п. 11 ст. 55 Конституции Армении, п. 2 ч. 4 ст. 167 Судебного кодекса РА и приняв за основание предложение Совета правосудия от 19 августа 2014г., признать полномочия Эдварда Манукяна в должности председателя суда общей юрисдикции первой инстанции Ширакской области прекращенными с 23 августа 2014 года”, - отмечается в указе президента Армении от 23 августа.