Ղարաբաղի սահմանը հատած անչափահաս ադրբեջանցուն հանձնել են իր երկրի ներկայացուցիչներին 09/11/2014   18:25  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Լեռնային Ղարաբաղի իշխանություններն այսօր ադրբեջանական կողմին են հանձնել սեպտեմբերի 5-ին Ղարաբաղի սահմանը Մարտակերտի շրջանում ինքնուրույն հատած և ԼՂ համապատասխան ծառայությունների կողմից ձերբակալված Ջավիդ Սամիր օղլու Մուզաֆարզադեին:
Ըստ ԼՂ ռազմագերիների, պատանդների և անհայտ կորածների պետական հանձնաժողովի տարածած հաղորդագրության՝  Ղարաբաղի իշխանությունները, ցուցաբերելով բարի կամք և կողմնակցություն Ժնևյան կոնվենցիաների դրույթներին, Կարմիր Խաչի Միջազգային Կոմիտեի Ստեփանակերտի գրասենյակի օժանդակությամբ 15-ամյա Մուզաֆարզադեին Ադրբեջանի Հանրապետության ներկայացուցիչներին են հանձնել սահմանային Բաշ Քարվենդ գյուղի մոտակայքում:

Власти НКР проявили добрую волю и передали Азербайджану задержанного при переходе границы жителя города Мир-Башир 09/11/2014   19:04  |  Актуальная тема
Власти Нагорно-Карабахской Республики, проявляя добрую волю и приверженность положениям Женевских конвенций, при посредничестве Степанакертского офиса Международного комитета Красного Креста (МККК) передали азербайджанской стороне самостоятельно перешедшего 5 сентября 2014г. границу НКР в Мартакертском районе и задержанного соответствующими службами НКР несовершеннолетнего жителя г. Мир-Башир Азербайджана 15-летнего Музафарзаде Джавида Самир-оглы.
Как сообщает Госкомиссия НКР по вопросам военнопленных, заложников и без вести пропавших, передача состоялась 11 сентября поблизости села Баш Карвенд на границе НКР и Азербайджана.