Հայկական կողմը կորուստներ, վիրավորներ չունի, իսկ հակառակորդը ունի վիրավորներ. Արծրուն Հովհաննիսյան. Tert 07/26/2014   11:10  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Tert.am-ի տեղեկացմամբ՝ ՊՆ մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանը, այսօր լրագրողների հետ զրույցում անդրադառնալով Տավուշի մարզի Մովսես, Այգեպար, Ներքին կարմիրաղբյուր գյուղերի վրա հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցներին, ասել է, թե մենք հակառակորդի անկանոն կրակոցներին չենք արձագանքել, իսկ երբ սկսել են կրակել կանոնավոր, մենք հակադարձել ենք:
«Բարեբախտաբար հայկական կողմը կորուստներ, վիրավորներ չունի, նրանք ունեն վիրավորներ, որոնց մասին ոչինչ ասել չենք կարող»,- նշեց նա:
Նա նաև նշեց, որ հաշվի առնելով բերքահավաքի շրջանը, հակառակորդի ակտիվացումը սեզոնային բնույթ է կրում:
17:59 01/07/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԱյգեձորի մերձակայքում հակառակորդի կողմից ձեռնարկված դիվերսիոն-հետախուզական գործողության փորձը կասեցվել է
12:23 28/06/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՀակառակորդի կրակոցների հետևանքով վնասվել է Այգեպարի գազատարը, հրդեհվել են այգիներ

Азербайджан вновь нарушил режим перемирия, обстреляв приграничные села Тавушской области Армении: с армянской стороны пострадавших нет - Tert 07/26/2014   11:33  |  Актуальная тема
По информации Tert.am, пресс-секретарь Министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян сегодня в беседе с журналистами, комментируя обстрел азербайджанскими ВС армянских приграничных сел Мовсес, Айгепар, Неркин Кармирахбюр Тавушской области, отметил, что армянская сторона дала достойный отпор.К счастью, с армянской стороны  нет пострадавших, противник понес потери раненными, о которых мы ничего не можем сообщить", - сказал он.
Он также отметил, что активизация противника носит сезонный характер, который сейчас связан с сезоном сбора урожая.