Հակառակորդի կրակոցների հետևանքով վնասվել է Այգեպարի գազատարը, հրդեհվել են այգիներ 06/28/2014   12:23  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Տավուշի մարզի Այգեպարում ներկայումս վիճակը հանգիստ է, զոհեր և վիրավորներ չկան:
Այդ մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցին ասաց ՀՀ ՊՆ մամլո խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը` վստահեցնելով, որ երեկ հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցները շատ չեն եղել, նախկինում ավելի շատ էլ են եղել:
Այգեպարի գյուղապետ Անդրանիկ Այդինյանը մեզ հետ զրույցում ասաց, որ ինչպես երեկ, այնպես էլ այսօր կրակոցներ եղել են գյուղի ուղղությամբ, այսօր 4 կրակոց է եղել գյուղի ուղղությամբ, սակայն գյուղում խուճապ չկա գյուղացիները գիտեն` ինչպես պաշտպանվել:
Գյուղապետը դժվարացավ հակառակորդի կողմից պատճառված վնասների չափի մասին խոսել, սակայն նշեց, որ կրակոցների հետևանքով վնասվել է գազատարը, տներին են կպել, տանիքներին, տան գույքն է վնասվել, այգիներ են հրդեհվել:
«Միշտ էլ կրակոցներ լինում են, ամեն օր, անընդհատ հրահրում են»,- ասաց Այգեպարի գյուղապետը՝ հավելելով, որ թուրքին վստահել չի կարելի:

В результате обстрела азербайджанскими ВС села Айгепар Тавушской области Армении поврежден газопровод 06/28/2014   13:58  |  Актуальная тема
Ситуация в селе Айгепар Тавушской области Армении относительно спокойная, жертв и пострадавших нет.
Об этом корреспонденту ИА “Фактинфо” сообщил пресс-секретарь Минобороны Армении Арцрун Ованнисян. Он заверил, что накануне стреляли сравнительно меньше.
Староста села Айгепар Андраник Айдинян в беседе с корреспондентом “Фактинфо” заявил, что сегодня, как и вчера, был открыт огонь в направлении села. Сегодня было произведено четыре выстрела по населенному пункту, однако паники среди жителей нет, они знают как защищаться”, -добавил он.
Глава сельской администрации затруднился назвать размер причиненного противником ущерба, однако отметил, что в результате обстрела был поврежден газопровод, пуля угодила в дома, крыши: повреждена мебель, в садах вспыхнул пожар.
“Каждый день тут стреляют, постоянно провоцируют”, -сказал староста села Айгепар, добавив, что “нельзя доверять турку”.