Ավտովթարի մասնակիցները վրաերթի են ենթարկվել ու մահացել 07/12/2014   12:45  |  Քրեական խրոնիկոն
Երևան-Սևան ավտոճանապարհին երկու մարդու մահվան պատճառ դարձած խոշոր ավտովթարի փաստով ոստիկանությունում հարուցվել է քրեական գործ: Պարզվում է՝ նրանք մահացել են ոչ թե ավտովթարից, այլ՝ մեկ այլ ավտոմեքենայի կողմից վրաերթի ենթարկվելու պատճառով:
Ինչպես տեղեկանում ենք ոստիկանության տարածած հաղորդագրությունից, հուլիսի 11-ին՝ ժամը 23:40-ին, ոստիկանության Կոտայքի բաժնում հաղորդում է ստացվել, որ Կոտայքի մարզի Արզնի գյուղի կամրջի մոտ ճանապարհատրանսպորտային պատահար է տեղի ունեցել:
Մեկնած օպերատիվ խումբը պարզել է, որ Երևան-Սևան ճանապարհի 17-րդ կմ-ին իրար են բախվել 1973 թ. ծնված Արմեն Աբրահամյանի վարած «Ֆոլքսվագեն Գոլֆ-3» և 1981թ. ծնված Հարություն Բ.-ի վարած «Միցուբիշի Պաջերո ԻՕ» մակնիշի ավտոմեքենաները:
Պատահարից հետո վարորդները և ուղևորները կանգնել են ճամփեզրին` վթարված ավտոմեքենաները զննելու: Այդ պահին Սևանից Երևան երթևեկող «ՎԱԶ-217230» մակնիշի ավտոմեքենան, որը վարելիս է եղել 1987 թ. ծնված Արայիկ Կ.-ն, վրաերթի է ենթարկել «Ֆոլքսվագեն Գոլֆ-3»-ի վարորդ Արմեն Աբրահամյանին և նույն ավտոմեքենայի ուղևոր` 1964 թ. ծնված Հրաչյա Վարդանյանին, որոնք ստացած մարմնական վնասվածքներից տեղում մահացել են:
Ինչ վերաբերում է «Միցուբիշի Պաջերո ԻՕ» -ի երեք ուղևորներին, ապա նրանք մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» լուսավորիչ բժշկական կենտրոն:
Արայիկ Կ.-ն դեպքի վայրից դիմել է փախուստի: Սակայն գիշերը՝ ժամը 02:40-ին, ինքնակամ ներկայացել է ոստիկանության Մասիսի բաժին, այնուհետև` տեղափոխվել Կոտայքի բաժին:
Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 242-րդ հոդվածի 3-րդ մասի հատկանիշներով:
Արայիկ Կ.-ն ձերբակալված է:
Ավտոմեքենաները տեղափոխվել են ՃՈ հատուկ պահպանվող տարածք: Կատարվում է նախաքննություն:
«Փաստինֆո»-ն ավելի վաղ տեղեկացրել էր, որ Մ-4 միջպետական ավտոճանապարհի Երևան-Հրազդան հատվածում (18-րդ կմ) դեռևս չբացահայտված հանգամանքներում բախվել են «Միցուբիշի» մակնիշի 22 ՏՏ 559, «Ֆոլկսվագեն» մակնիշի 33 LP 398, «ՎԱԶ-2170» մակնիշի 31 ՏՏ 889 և «ԳԱԶել» մակնիշի 082 LՕ 61 պետհամարանիշերով ավտոմեքենաները:
ՃՏՊ-ի հետևանքով տեղում մահացել են 1987 թ. ծնված Ա. Կ.-ը և 1964 թ. ծնված Հ. Վ.-ը:
Մինչ հրշեջ-փրկարարների կանչի վայր հասնելը՝ 1991 թ. ծնված Ս. Մ.-ը, 1966 թ. ծնված Գ. Մ.-ը և 1970 թ. ծնված Վ. Վ.-ը տեղափոխվել են «Սուրբ Գր. Լուսավորիչ» ԲԿ: Բժիշկները Ս. Մ.-ի առողջական վիճակը գնահատել են ծանր, իսկ Գ. Մ.-ի և Վ. Վ.-ի առողջական վիճակը՝ միջին ծանրության:
07:11 12/07/2014  |  Արտակարգ պատահարներԽոշոր ավտովթար Երևան-Հրազդան ճանապարհին. երկու մարդ տեղում մահացել է, ևս երեքը տեղափոխվել են հիվանդանոց
19:27 29/03/2014  |  Արտակարգ պատահարներԿոտայքում 18-ամյա վարորդը բախվել է բետոնե արգելապատնեշին և գլորվել ձորը. Shamshyan

Стали известны новые подробности крупного ДТП с двумя жертвами на трассе Ереван-Раздан 07/12/2014   13:48  |  Криминальная хроника
По факту крупной аварии, унесшей жизни двоих человек, в полиции возбуждено уголовное дело. Выяснилось, что они погибли не в результате аварии, а наезда.
Как сообщается в заявлении полиции РА, 11 июля, около 23.40 в отдел полиции Котайка поступила информация о том, что на участке дороге близ моста в селе Арзни Котайкской области произошло ДТП.
Прибывшая на месте происшествия опергруппа установила, что на 17 километре автотрассы Ереван-Севан столкнулись автомобиль марки “ Volkswagen Golf 3”,за рулем которого находился 41-летний Армен Абрамян и управляемый 33 –летним Арутюняном автомобиль марки “ Mitsubishi Pajero iO”.
После аварии водители и пассажиры остановились у обочины с тем, чтобы осмотреть угодившие в аварию автомашины. В этот момент направляющийся из Севана в Ереван автомобиль марки “ВАЗ-217230 ”,за рулем которого был 26-летний Араик К., совершил наезд на водителя “Фольксвагена” – Армена Абраамяна и пассажира - 50-летнего Грачья Варданяна, которые от полученных травм скончались на месте.
Что касается троих пассажиров “ Mitsubishi Pajero iO”, то они с телесными повреждениями были госпитализированы в ереванский медцентр “Святой Григорий Просветитель”.
Араик К. скрылся с места ДТП, однако ночью, около 02.40 добровольно явился в Масисский отдел полиции, после чего был переведен в Котайкский отдел.
Араик К. задержан.
Назначены судмедэкспертизы.
Как уже ранее сообщало ИА “ФактИнфо”, в результате крупного ДТП на автотрассе Абовян-Раздан погибли два человека, еще трое пострадали. Сигнал о помощи поступил 11 июня, в 23.26.
Выяснилось, что на участке Ереван-Раздан межгосударственной автодороги М-4 при пока не установленных обстоятельствах столкнулись автомобили марок “Мицубиси” с г/н 22 ՏՏ 559, “Фольксваген” с г/н 33 LP 398, “ВАЗ 2170” с г/н 31 ՏՏ 889 и “Газель” с г/н 082 LՕ 61.
Как сообщается на сайте МЧС Армении, в результате аварии двое мужчин средних лет погибли на месте(личность установить не удалось).
Еще трое пострадавших в ДТП – С.М, 1991 г.р., Г.М, 1966 г.р. и В.В., 1970 г.р. - были госпитализированы в ереванский медцентр “Святой Григорий Просветитель”. Медики оценивают состояние С.М. как тяжелое, а состояние Г.М. и В.В. – как средней тяжести.