Կուտակայինի վերաբերյալ խորհրդակցություն վարչապետի մոտ՝ ԱԺ խմբակցությունների մասնակցությամբ 06/14/2014   15:17  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այսօր կառավարությունում հրավիրել է խորհրդակցություն՝ «Կուտակային կենսաթոշակների մասին» ՀՀ օրենքի վերաբերյալ, որին մասնակցել են Ազգային ժողովի «Հանրապետական», «Բարգավաճ Հայաստան», «Օրինաց Երկիր» եւ «Հայ Յեղափոխական Դաշնակցություն» խմբակցությունների ներկայացուցիչները: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:
Հանդիպման ժամանակ քննարկվել են «Կուտակային կենսաթոշակների մասին» ՀՀ օրենքում առաջարկվող փոփոխությունները, որոնք ուղղված են լինելու Սահմանադրական դատարանի 2014 թվականի ապրիլի 2-ի որոշման իրագործմանը: Ծավալվել է մտքերի փոխանակություն, որի ընթացքում ԱԺ պատգամավորներն իրենց դիրքորոշումն են հայտնել փոփոխությունների վերաբերյալ եւ ներկայացրել առաջարկություններ:
Կառավարության ղեկավարը պատրաստակամություն է հայտնել շարունակել նման ձեւաչափով քննարկումները՝ համակարգում առկա խնդիրներին համապարփակ լուծում տալու եւ կենսաթոշակային բարեփոխումները կյանքի կոչելու համար:

Премьер-министр Армении посовещался с представителями парламентских фракций по поводу поправок в резонансный закон “О накопительных пенсиях” 06/14/2014   16:21  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Овик Абраамян сегодня в Правительстве созвал совещание по поводу Закона “О накопительных пенсиях», в котором приняли участие представители парламентских фракций Республиканской партии Армении (РПА), партий “Процветающая Армения” и “Оринац еркир” и АРФ “Дашнакцутюн”.
Как сообщает пресс-служба Правительства Армении, на совещании обсуждались предлагаемые поправки в Закон РА “О накопительных пенсиях”, направленные на исполнение решения КС РА от 2 апреля 2014 года. Состоялся обмен мнениями, в ходе которого депутаты НС РА представили свои позиции касательно поправок и выступили с предложениями.
Глава Правительства выразил готовность продолжить обсуждения в данном формате для поиска комплексного решения существующих в системе проблем и реализации пенсионных реформ.