Նոր արագաչափ սարքեր` միջպետական նշանակության ավտոճանապարհներին 05/26/2014   11:19  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Մասնավորապես. 2014 թվականի մայիսի 26-ից գործարկվելու են հետևյալ վայրերում նոր տեղադրված երթևեկության արագության նկատմամբ վերահսկողության արագաչափ սարքերը՝
1. Մ-2 «Երևան - Երասխ - Գորիս - Մեղրի - Իրանի Իսլամական Հանրապետության սահման» միջպետական նշանակության ավտոճանապարհի 300.2-րդ կմ (Կապան քաղաքի վարչական տարածք)` 1 արագաչափ՝ երկու ուղղություններով, որտեղ երթևեկության համար թույլատրելի առավելագույն արագությունը 60 կմ/ժ է,
2. Մ-4 «Երևան - Սևան - Իջևան – Ադրբեջանի Հանրապետության սահման» միջպետական նշանակության ավտոճանապարհի 16.5-րդ կմ` 1 արագաչափ՝ Երևան-Սևան ուղղությամբ, որտեղ երթևեկության համար թույլատրելի առավելագույն արագությունը 90 կմ/ժ է,
3. Մ-4 «Երևան - Սևան - Իջևան – Ադրբեջանի Հանրապետության սահման» միջպետական նշանակության ավտոճանապարհի 40.55-րդ կմ` 1 արագաչափ՝ Երևան-Սևան ուղղությամբ, որտեղ երթևեկության համար թույլատրելի առավելագույն արագությունը 90 կմ/ժ է,
4. Մ-10 «Սևան - Մարտունի - Գետափ» միջպետական նշանակության ավտոճանապարհի 59.75-րդ կմ (Լիճք գյուղի վարչական տարածք)` 1 արագաչափ՝ երկու ուղղություններով, որտեղ երթևեկության համար թույլատրելի առավելագույն արագությունը 60 կմ/ժ է,
5. Մ-11 «Մարտունի - Վարդենիս - Ադրբեջանի Հանրապետության սահման» միջպետական նշանակության ավտոճանապարհի 37.1-րդ կմ (Վարդենիս քաղաքի վարչական տարածք)` 1 արագաչափ՝ երկու ուղղություններով, որտեղ երթևեկության համար թույլատրելի առավելագույն արագությունը 60 կմ/ժ է,
6. Շիրակի մարզ, քաղաք Գյումրի, Երևանյան խճուղի` 1 արագաչափ՝ երկու ուղղություններով, որտեղ երթևեկության համար թույլատրելի առավելագույն արագությունը 60 կմ/ժ է,
7. Շիրակի մարզ, քաղաք Գյումրի, Տերյան փողոց` 1 արագաչափ՝ երկու ուղղություններով, որտեղ երթևեկության համար թույլատրելի առավելագույն արագությունը 60 կմ/ժ է:
16:16 20/05/2014  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՆոր արագաչափ սարքեր` միջպետական նշանակության ավտոճանապարհներին
22:16 02/04/2014  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՆոր արագաչափ սարքեր կտեղադրվեն Երևանում և Հրազդանում
12:29 25/03/2014  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿԱրագաչափ սարքերի տեղադրման աշխատանքները շարունակվում են
17:51 07/02/2014  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՓետրվարի 12-ից նոր արագաչափեր միջպետական նշանակության ավտոճանապարհներին
14:15 22/01/2014  |  ԼՐԱՀՈՍՀունվարի 30-ից կգործարկվեն երթևեկության արագության նկատմամբ վերահսկողության նոր տեղադրված արագաչափ սարքեր

С 26-го мая на улицах Еревана и межгосударственных автотрассах Армении будут задействованы новые радары скорости 05/26/2014   11:42  |  Информационная платформа
Дорожная полиция Республики Армения информирует, что на улицах города Еревана и автодорогах межгосударственного значения продолжаются работы по установке радаров, контролирующих скорость движения ТС и фиксирующих нарушения ПДД.
В частности, с 26-го мая 2014 года будут задействованы радары контроля скорости, недавно установленные на нижеперечисленных дорожных участках:
1. 300.2 км автодороги межгосударственного значения М-2 "Ереван-Ерасх-Горис-Мегри-граница Исламской Республики Иран", (административная территория города Капан) – 1 радар, по двум направлениям, максимальная разрешенная скорость движения на данном участке дороги составляет 60 км/ч;
2.
2. 16.5 км автодороги межгосударственного значения М-4 "Ереван-Севан-Иджеван-граница Республики Азербайджан", – 1 радар, направление: Ереван-Севан, максимальная разрешенная скорость движения на данном участке дороги составляет 90 км/ч;
3. 40.55 км автодороги межгосударственного значения М-4 "Ереван-Севан-Иджеван-граница Республики Азербайджан", – 1 радар, направление: Ереван-Севан, максимальная разрешенная скорость движения на данном участке дороги составляет 90 км/ч;
4. 59.75 км автодороги межгосударственного значения М-10 "Севан-Мартуни-Гетап", (административная территория села Личк) – 1 радар, по двум направлениям, максимальная разрешенная скорость движения на данном участке дороги составляет 60 км/ч;
5. 37.1 км автодороги межгосударственного значения М-11 "Мартуни-Варденис-граница Республики Азербайджан", (административная территория города Варденис) – 1 радар, по двум направлениям, максимальная разрешенная скорость движения на данном участке дороги составляет 60 км/ч;
6. Ширакский марз, город Гюмри, шоссе Ереванян, – 1 радар, по двум направлениям, максимальная разрешенная скорость движения на данном участке дороги составляет 60 км/ч;
7. Ширакский марз, город Гюмри, улица Теряна, – 1 радар, по двум направлениям, максимальная разрешенная скорость движения на данном участке дороги составляет 60 км/ч;
15:19 22/01/2014  |  Лента новостейВ Армении с 30 января будут задействованы новые радары контроля скорости