Հակառակորդն ակտիվություն է դրսևորել հատկապես մայիսի 9-ին և նախատոնական օրերին 05/10/2014   14:37  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն, մայիսի 4-ից 10-ը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 400 անգամ:
Տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 3000 կրակոց: Այդ մասին տեղեկացնում է ԼՂՀ  ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Հատկապես ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել մայիսի 9-ի տոնական և նախատոնական օրերին, որոնց ընթացքում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է 200 անգամ՝ արձակելով 1700 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հակառակորդի ակտիվությունը ճնշելու համար դիմել են կանխարգելիչ գործողությունների և շփման գծի ողջ երկարությամբ շարունակել պահպանել լիարժեք վերահսկողություն:

За неделю Азербайджан нарушил режим перемирия в Нагорном Карабахе около 400 раз. АО НКР подавила активность противника 05/10/2014   15:29  |  Лента новостей
По оперативным данным Армии обороны НКР, с 4 мая по 10 мая на линии соприкосновения ВС Нагорного Карабаха и Азербайджана противник нарушил режим прекращения огня около 400 раз. Было произведено более 3000 выстрелов из стрелкового оружия разных калибров по направлению армянских позиций. Об сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
Наиболее интенсивные нарушения режима прекращения огня были зафиксированы 9 мая. В предпраздничные и праздничные дни противник нарушил произвел порядка 1700 выстрелов, нарушив режим перемирия около 200 раз.
Передовые подразделения Армии обороны НКР прибегли к превентивным мерам с тем, чтобы подавить активность противника и продолжали контроль ситуацию вдоль всей линии соприкосновения.