2500 կրակոց՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ 04/12/2014   13:33  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն՝ ապրիլի 6-ից 12-ը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 300 անգամ, որի ընթացքում: Տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 2.500 կրակոց:
Հրադադարի ռեժիմի վերոնշյալ խախտումներից բացի, հակառակորդը ապրիլի 7-ին ժամը 22.30-ի սահմաններում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հարավարևելյան (Մարջանլու) ուղղությամբ ձեռնարկել է դիվերսիոն հետախուզական ներթափանցման փորձ:
Պաշտպանության բանակի դիրքապահ ստորաբաժանումները, ժամանակին հավաստանշելով ադրբեջանական գրոհայինների առաջխաղացումը, դիմել են հակազդիչ գործողությունների և նրանց հետ շպրտել իրենց ելման դիրքերը:
Նահանջի ճանապարհին, պայթելով պաշտպանական հատվածում տեղադրված ականադաշտում,  հակառակորդը տվել է 3  զոհ (որից մեկը` սպա)  և 6 վիրավոր:

За неделю Азербайджан нарушил режим перемирия на границе с Нагорным Карабахом порядка 300 раз 04/12/2014   14:48  |  Лента новостей
По оперативным данным Армии обороны НКР, с 6 апреля по 12 апреля на линии соприкосновения ВС Нагорного Карабаха и Азербайджана противник нарушил режим прекращения огня около 300 раз.
Было произведено более 2500 выстрелов из стрелкового оружия разных калибров по направлению армянских позиций. Об сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
Помимо вышеупомянутых случаев нарушения режима прекращения огня, 7 апреля, в 22:30 на юго-восточном направлении линии соприкосновения ВС Арцаха и Азербайджана (Марджанлу) была предпринята очередная попытка проникновения на территорию НКР диверсионно-разведывательных групп ВС Азербайджана.
Подразделения АО НКР своевременно заметили продвижение азербайджанских наступательных сил и прибегли к превентивным действиям, отбросив их на исходные позиции.
В ходе отступления противник понес потери – трое военнослужащих подорвались на мине(один из них офицер) и еще шестеро получили ранения.