Դոնեցկում պատանդ են վերցրել Կարմիր Խաչի աշխատակիցներին 05/10/2014   09:43  |  Միջազգային լրահոս
Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեի 7 աշխատակիցներ անհայտ անձանց կողմից պատանդ են վերցվել: Այս մասին հաղորդում է «Новости Донбасса»:  Պատանդ վերցվածների թվում կանայք չկան, նրանցից մեկը Ֆրանսիայի քաղաքացի է, իսկ մյուսները` ուկրաինացիներ, ընդ որում` կամավորներից երեքը Կիևից են, իսկ մյուս երեքը` Դոնեցկից:
Մայիսի 9-ին կամավորները Դոնեցկ էին հասել` դեղորայքով, եւ գտնվել են Կարմիր Խաչի՝ Դոնեցկի գրասենյակում: Հարձակումը կատարվել է ուկրաինական ժամանակով ժամը 4-ի մոտակայքում: Շենք ներխուժած անձին նախ գերի են վերցրել բոլորին, ապա` ազատել կանանց եւ իրենց հետ տարել դեղորայք բերած տղամարդկանց:
Պատանդները ներկայումս գտնվում են Դոնեցկի շրջխորհրդի շենքում, որը վերահսկվում է ինքնահռչակված «Դոնեցկի ժողովրդական հանրապետության» կողմնակիցների կողմից:
16:55 03/05/2014  |  Միջազգային լրահոսՈւժայինները Կրամատորսկում իրենց հսկողության տակ են վերցրել Ուկրաինայի անվտանգության ծառայության շենքը
16:19 03/05/2014  |  Միջազգային լրահոսՍլավյանսկում ազատ արձակված դիտորդները հանձնվել են ԵԱՀԿ-ին
16:04 03/05/2014  |  Միջազգային լրահոսՈւկրաինայում սուգ է հայտարարվել
14:37 03/05/2014  |  Միջազգային լրահոսՈւկրաինայի արեւելքում կիրառված ռազմական գործողությունների ժամանակ մահացել է 5 զինծառայող
11:13 03/05/2014  |  Միջազգային լրահոսՕդեսայում տեղի ունեցած անկարգություններին մասնակցելու կասկածանքով ձերբակալվել է 130 մարդ

В Донецке неизвестные захватили в заложники сотрудников “Красного креста”, сообщают СМИ 05/10/2014 09:18 | Международные новости
9 мая около 19.00 неизвестные напали на офис международной благотворительной организации "Красный крест", расположенный в центре Донецка на проспекте, захвачены в заложники 7 сотрудников, сообщает интернет-издание “Новости Донбасса”.
По данным издания, нападение произошло 9 мая вечером. Как сообщает издание "Новости Донбасса", трое из похищенных — волонтеры организации из Киева. Еще один — француз, трое — жители Донецка. "Все они прибыли в донецкий офис с целью доставки медикаментов вечером 9 мая"
Ворвавшиеся в здание люди сперва взяли в плен всех находившихся там, затем освободили женщин и скрылись, взяв с собой заложников и привезенные лекарства.
Заложники находятся в здании Донецкой областной государственной администрации, которая в настоящее время контролируется сторонниками самопровозглашенной “Донецкой народной республики”.