Ադրբեջանում Մամիկոն Խոջոյանին ինչ-որ բան են ներարկել, ինչի հետևանքով նա օր-օրի ուռչում է. Shamshyan 05/05/2014   18:05  |  ԼՐԱՀՈՍ
Shamshyan.com-ի տեղեկացմամբ՝ գերությունից խոշտանգված վիճակում վերադարձած 77-ամյա Մամիկոն Խոջոյանին գերության ընթացքում ինչ-որ բան են ներարկել, որ օր-օրի ուռչում և գիրանում է: Այս մասին Shamshyan.com-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Մ.Խոջոյանի դուստրը՝ Հեղինե Խոջոյանը:
Նրա խոսքով՝ հայրը, թեև մարտի 19-ին է վիրահատվել, բայց մինչև հիմա տանն անկողնային վիճակում է: Հիմա ընդհանրապես հարազատներին չի ճանաչում, ոչինչ չի խոսում:
Ինչպես նշում է լրատվամիջոցը, ավելի վաղ տեղեկացվել էր, որ Մ.Խոջոյանի մարմնի վրա հակառակորդը լուսնի եւ աստղի պատկերով մի շարք դաջվածքներ է արել: Այս մասին թղթակցի հետ զրույցում ասել էր Մ. Խոջոյանի դուստրը: Նա նշել էր, որ հոր մամնի վրա նաև այրվածքներ կան:
Մինչ այդ Հ.Խոջոյանը տեղեկացրել էր, որ վիրահատելու են հոր աջ ձեռքը, որը հրազենային վնասվածք է ստացել: Միաժամանակ նշել էր, որ հոր մոտ դեպրեսիվ վիճակ է. նա մանրամասն չի պատմել, թե ինչ պայմաններում է պահվել Ադրբեջանում և ինչի համար են հրազենային վնասվածք հասցրել նրան, միայն ասել է, որ իրեն գոմում են պահել:

“Shamshyan”: Мамикону Ходжояну в азербайджанском плену вкололи что-то, от чего бывший пленный день ото дня пухнет 05/05/2014   18:56  |  Лента новостей
Как сообщает Shamshyan.com, возвращенному из азербайджанского плена со следами пыток на теле 77-летнему гражданину Армении Мамикону Ходжояну в ходе его пребывания в плену у противника что-то вкололи: он день ото дня пухнет, толстеет. Об этом в беседе с корреспондентом Shamshyan.com заявила дочь М. Ходжояна – Эгине Ходжоян.
По ее словам, хотя отца прооперировали 19 марта, но до сих пор он не встает с постели, не узнает родных, ни о чем не говорит.
Как ранее сообщало СМИ, противник сделал на теле М. Ходжояна несколько татуировок с изображением луны и звезд. Об этом корреспонденту издания рассказала дочь М. Ходжояна. Она отметила, что на теле отца обнаружены ожоги.
До этого Э. Ходжоян проинформировала, что отец получил огнестрельное ранение в правую руку и его прооперируют. Она при этом отметила, что ее отец в депрессивном состоянии. Он не рассказал, в каких он условиях содержался в Азербайджане и почему в него стреляли; он лишь поведал, что его держали в хлеву.