Օպերատիվ իրավիճակը հանրապետությունում 04/26/2014   12:13  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ըստ ՀՀ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` ապրիլի 25-ից 26-ն ընկած ժամանակահատվածում հանրապետությունում արձանագրված մարմնական վնասվածք հասցնելու 7 դեպքից բացահայտվել է 6-ը, խարդախության 6 դեպքից՝ 5-ը:
Բացահայտվել է գողության 10 դեպք։
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է մարմնական վնասվածք հասցնելու 2, սպանության և բռնաբարության կամ բռնաբարության փորձի 1-ական դեպք:
Անցած մեկ օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 7 պատահար. 2 մարդ զոհվել է, 5-ը` ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Оперативная обстановка в Армении: за минувшие сутки в республике было зарегистрировано 7 ДТП, 2 человека погибли 04/26/2014   12:49  |  Лента новостей
По данным оперативной сводки полиции Республики Армения, из 7 случаев нанесения телесных повреждений, зарегистрированных на территории республики в период между 25 и 26 апреля, было раскрыто 6, было раскрыто также 5 из 6 случаев мошенничества и 10 случаев кражи. Об этом сообщается на сайте полиции РА.
Из ранее совершенных преступлений было раскрыто 2 случая нанесения телесных повреждений и по 1 случаю убийства и изнасилования или попытки изнасилования.
За минувшие сутки в республике было зарегистрировано 7 ДТП: 2 человека погибли, 5 человек получили телесные повреждения разной степени тяжести.