Տիգրան Սարգսյանին առաջարկել են գլխավորել «ԱԿԲԱ Կրեդիտ Ագրիկոլ» բանկը 04/24/2014   10:17  |  Մամուլ
Ինչպես նշում է «Ժողովուրդ», իրենց աղբյուրների փոխանցմամբ՝ Տիգրան Սարգսյանին այժմ էլ առաջարկել են գլխավորել «ԱԿԲԱ Կրեդիտ Ագրիկոլ» բանկը:
Տիգրան Սարգսյանը  10  տարի ղեկվարել է ՀՀ Կենտրոնական բանկը և հանդիսանում է Հայասատանի բանկային համակարգի հիմնադիրներից: Թերթը գրում է, որ իրենց հաջողվել է պարզել, որ Տ.Սարգսյանը հանդիպել է բանկի՝ ֆրանսիական կողմի հետ, սակայն վերջնական որոշում դեռ չի կայացվել:
Միաժամանակ, լրատվամիջոցը հիշեցնում է, որ նախկին վարչապետին առաջարկել են նաև դիվանագիտական աշխատանքներ ՌԴ-ում, Բելգիայում և ԱՄՆ-ում:
«Բանն այն է, որ Տիգրան Սարգսյանը չի ցանկանում երկրից հեռանալ, ինչի պատճառով էլ սպասում է լավագույն տարբերակին»,- գրում է թերթը:
Լրատվամիջոցը միաժամանակ նշում է նաև, որ այս տարվա մարտի  22-ին մահացավ  «ԱԿԲԱ Կրեդիտ Ագրիկոլ» բանկի գործադիր տնօրեն Ստեփան Գիշյանը:
Հոդվածն ամբողջությամբ կարող եք կարդալ «Ժողովուրդ» օրաթերթի՝  24.04.14թ. համարում:
10:25 23/04/2014  |  ՄամուլՏիգրան Սարգսյանը ոչ թե Բելգիա է մեկնելու՝ դիվանագիտական աշխատանքի, այլ՝ ԱՄՆ
10:15 22/04/2014  |  ՄամուլՈ՞ր երկրում Տիգրան Սարգսյանը դեսպան կլինի
16:32 14/04/2014  |  ԼՐԱՀՈՍՀայտարարություն. Անձերի շուրջ տարվող քննարկումներն իրականում հանրությանը բուն խնդրից շեղելու և մոլորեցնելու ճանապարհ է
19:20 13/04/2014  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ Նախագահ. Տիգրան Սարգսյանն անցնելու է դիվանագիտական աշխատանքի, չափազանց կարևոր աշխատանքի

“Жоховурд”: Экс- премьеру Армении Тиграну Саркисяну предложили возглавить "Акба-Кредит Агрикол Банк" 04/24/2014   10:50  |  Пресса
Газета “Жоховурд” со ссылкой на источники пишет, что бывшему премьер-министру Армении Тиграну Саркисяну предложили возглавить "Акба-Кредит Агрикол Банк" .
Тигран Саркисян на протяжении 10 лет возглавлял Центральный банк Армении и считается одним из основателей армянской банковской системы.
Издание при этом напоминает, что премьер-министру предложили также работу на дипломатическом поприще. Дело в том, что Тигран Саркисян не желает покидать страну и дожидается наилучшего варианта.
Полностью сттью читайте в сегодняшнем номере газеты “Жоговурд”.
11:25 23/04/2014  |  Пресса“Грапарак”: Бывший премьер-министр Армении займет пост посла Армении в США
10:32 12/04/2014  |  ПрессаДавид Арутюнян прокомментировал слухи о своем возможном назначении на должность главы Минюста Армении