Հերմինե Բիշարյանը վարչապետի պաշտոնում տեսնում է Արթուր Բաղդասարյանին 04/12/2014   09:39  |  Մամուլ
«Ժողովուրդ»-ը գրում է, որ ՕԵԿ-ականները ակտիվ շրջանառության մեջ են դրել տեղեկությունները, թե վարչապետ է նշանակվելու Արթուր Բաղդասարյանը:
Հերմինե Բիշարյանն էլ ասել է, որ ապագա վարչապետը պետք է լինի երկրի նախագահի զինակիցը, որովհետև կարող է հաջողել այն վարչապետը, ով ունի երկրի նախագահի աջակցությունը: Միաժամանակ ՕԵԿ փոխնախագահը հավելել է, որ չթերագնահատելով որևէ մեկին ինքը երկրի վարչապետի պաշտոնում տեսնում է իրենց կուսակցության ղեկավար Արթուր Բաղդասարյանին:
Ինչպես նշում է լրատվամիջոցը, այս խոսքերը Հ.Բիշարյանն ասել է նաև նախօրեին Նախագահի հետ տեղի ունեցած հանդիպման ժամանակ:
Միաժամանակ թերթը նաև նշում է.
«2008թ. նախագահական ընտրություններից առաջ ՕԵԿ-ականները, հանդիպելով Լևոն Տեր-Պետրոսյանին, ասել էին, որ կսատարեն նրան, եթե վերջինս խոստանա Արթուր Բաղդասարյանին նշանակել վարչապետ»:
Հոդվածն ամբողջությամբ կարող եք կարդալ «Ժողովուրդ» օրաթերթի` 12.04.2014թ. համարում:
11:34 06/04/2014  |  ԼՐԱՀՈՍՍեյրան Օհանյանը՝ վարչապետ դառնալու մասին. Aravot
10:14 05/04/2014  |  ՄամուլՎՊ նախագահը սկանդալային բացահայտումներ է ներկայացրե՞լ
23:02 04/04/2014  |  ԼՐԱՀՈՍ Նախագահն առանձնազրույց է ունեցել Արթուր Բաղդասարյանի հետ. NEWS
22:34 04/04/2014  |  ԼՐԱՀՈՍԳագիկ Ծառուկյանը կարեւորել է ոչ իշխանական քառյակի աշխատանքների շարունակականությունը

Эрмине Бишарян видит на посту премьер-министра Армении Артура Багдасаряна 04/12/2014 10:08 | Пресса
Представители “Оринац Еркир” активно муссируют сведения о назначении Артура Багдасаряна на пост премьер-министра. Об этом пишет “Жоговурд”.
Эрмине Бишарян заявила, что будущий премьер-министр должен быть соратником президента страны, потому что успехов может добиться тот премьер, который пользуется поддержкой главы государства. Вице-председатель “Оринац Еркир” добавила, что, не умаляя достоинств кого бы то ни было, тем не менее видит на этом посту руководителя партии Артура Багдасаряна.
Как отмечает СМИ, эти слова Э. Бишарян произнесла также в ходе состоявшейся накануне встречи с президентом.
При этом газета отмечает:
“Перед президентскими выборами 2008г. представители “Оринац Еркир” на встрече с Левоном Тер-Петросяном заявили, что поддержат его, если он пообещает назначить Артура Багдасаряна премьер-министром”.