ՕԵԿ-ի՝ նոր կոալիցիային մաս կազմելու կամ չմիանալու պատճառը նախարարական պորտֆելները չեն 04/16/2014   11:29  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Օրինաց երկիր» կուսակցության` նոր կոալիցիային մաս կազմելու կամ չմիանալու պատճառները պայմանավորված չեն որևէ նախարարական պորտֆելով, այլ դրանք կարող են լինել բացառապես քաղաքական, որոնք այսօր կքննարկվեն կուսակցության քաղաքական խորհրդի նիստում և կկայացվի համապատասխան որոշում:
Նիստից հետո, ժամը 20:00-ին, ՕԵԿ-ը լրատվամիջոցների համար հանդես կգա համապատասխան հայտարարությամբ:
Այս մասին, մասնավորապես, հայտարարում է ՕԵԿ փոխնախագահ, Ազգային ժողովի  պատգամավոր  Հովհաննես Մարգարյանը՝ ի պատասխան «Հայկական ժամանակ» օրաթերթում տպագրված «ՕԵԿ-ը դառնում է ընդդիմությո՞ւն» վերտառությամբ հոդվածի:
«Պաշտոնապես տեղեկացնում եմ, որ ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի` «Օրինաց երկիր» կուսակցության հետ հանդիպման ժամանակ, որպես հանդիպմանը մասնակից կարող եմ ասել, որ կուսակցությանը առաջարկվել է երեք նախարարական պորտֆել նոր ձևավորվող կառավարության կազմում, այսինքն ինչ-որ նախարարական պորտֆել պահպանել-չպահպանելու որևիցե խնդիր գոյություն չունի և հրապարակումը չի համապատասխանում իրականությանը»,- ընդգծում է Հ.Մարգարյանը:

Ованнес Маркарян заверил, что дальнейшее пребывание “Оринац еркир” в составе коалиции зависит не от министерских портфелей 04/16/2014   14:46  |  Лента новостей
“Причины, по которым партия „Оринац еркир” станет или не станет частью новой коалиции, не обусловлены министерскими портфелями, они могут быть исключительно политическими. И их сегодня обсудят на заседании политического совета партии, по итогам которого будет принято соответствующее решение”, – заявил вице-председатель “Оринац еркир ”,депутат НС РА Ованнес Маргарян в ответ на опубликованную в газете “Айкакан жаманак” статью под заголовком “”Оринац еркир” становится оппозицией?”.
После заседания, в 20.00 “Оринац еркир” выступит с соответствующим заявлением
“Официально заявляю, что как участник встречи представителей партии „Оринац еркир” с президентом Армении Сержем Саргсяном, могу сказать, что партии было предложено три министерских портфеля в составе формируемого нового правительства, то есть речь не идет о сохранении министерских портфелей и представленные в публикации сведения не соответствует действительности”, – О. Маргарян.