Խորհրդարանական քառյակը վերածվում է եռյակի. ԲՀԿ-ն, ՀԱԿ-ը եւ Ժառանգությունը քննարկել են համատեղ քաղաքական օրակարգը 04/10/2014   23:40  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Բարգավաճ Հայաստան», «Ժառանգություն» կուսակցությունները և Հայ Ազգային Կոնգրեսը քիչ առաջ տարածել են համատեղ մամլո հաղորդագրություն` այսօր տեղի ունեցած հանդիպման մասին:
Ըստ հաղորդագրության, կայացել է ՀՀ Առաջին նախագահ, Հայ Ազգային Կոնգրես կուսակցության նախագահ Լեւոն Տեր-Պետրոսյանի, «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության նախագահ եւ խմբակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանի, «Ժառանգություն» կուսակցության նախագահ Րաֆֆի Հովհաննիսյանի հանդիպումը, որին մասնակցել են նաև Հայաստանի Ժողովրդական կուսակցության նախագահ Ստեփան Դեմիրճյանը, «Հայ Ազգային Կոնգրես» խմբակցության ղեկավար Լեւոն Զուրաբյանը, ԱԺ` ԲՀԿ պատգամավորներ Վարդան Օսկանյանը, Ստեփան Մարգարյանը, «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար Ռուբեն Հակոբյանը, կուսակցության փոխնախագահ Արմեն Մարտիրոսյանը:
Հադիպման ընթացքում քննարկվել են երկրում ստեղծված նոր քաղաքական իրավիճակում համատեղ քաղաքական օրակարգի և գործողությունների ծրագրի ձևավորման հարցեր:
22:27 10/04/2014  |  ԼՐԱՀՈՍՀՅԴ-ն և ԲՀԿ-ն իրենց նախընտրած ԶԼՄ-ներին որոշ մանրամասներ են ներկայացրել Նախագահի հետ հանդիպումից

Парламентская “четверка” превращается в “трио”: о чем говорили лидеры АНК, ППА и “Наследия”? 04/11/2014   10:29  |  Лента новостей
Накануне, 10 апреля, состоялась встреча лидера партии “Армянский национальный конгресс “ Левона Тер-Петросяна, председателя партии “Процветающая Армения” Гагика Царукяна и главы “Наследия” Раффи Ованнисяна. На встрече также присутствовали лидер Народной партии Степан Демирчян, глава парламентской фракции АНК Левон Зурабян, депутаты от ППА Вардан Осканян и Степан Маргарян, руководитель парламентской фракции “Наследие” Рубен Акопян и зампред одноименной партии Армен Мартиросян.
Партии "Процветающая Армения", "Наследие" и "Армянский национальный конгресс" выступили с совместным заявлением в связи с состоявшейся накануне встречей.
Сообщается, что в ходе встречи обсуждались вопросы формирования совместной политической повестки и план действий с учетом сложившейся в стране новой политической ситуации.