ՀՀ Նախագահը շարունակում է քաղաքական խորհրդակցությունները՝ ԱԺ խմբակցությունների հետ 04/19/2013   18:29  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը, ի կատարումն ՀՀ Սահմանադրության պահանջների, այսօր շարունակել է խորհրդակցությունները ՀՀ Ազգային ժողովի պատգամավորական խմբակցությունների հետ՝ ՀՀ վարչապետի նշանակման նպատակով:
Ինչպես տեղեկացնում են ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության եւ տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից,  Հանրապետության նախագահը ընդունել է «Հայ Յեղափոխական Դաշնակցություն» խմբակցության ղեկավար Արմեն Ռուստամյանին: Մինչ այս, նույն նպատակով Սերժ Սարգսյանը «Հանրապետական»-ից (ՀՀԿ) բացի, նման խորհրդակցություններ է ունեցել նաև «Բարգավաճ Հայաստան» և «Օրինաց Երկիր» խմբակցությունների ղեկավարների հետ:

Президент Серж Саргсян проводит встречи с руководителями парламентских фракций в связи с назначением премьер-министра 04/19/2013   18:53  |  Лента новостей
Президент Армении Серж Саргсян, во исполнение требования Конституции РА, сегодня продолжил с парламентскими фракциями совещания касательно назначения премьер-министра республики. Об этом сообщает пресс-служба президента РА.
Согласно информации, президент  принял руководителя фракции АРФ “Дашнакцутюн” (АРФД) Армена Рустамяна. Ранее С. Саргсян с той же целью провел совещания с главами фракций Республиканской партии Армении (РПА), партии “Процветающая Армения” (ППА) и партии “Страна закона”.