Առայսօր Շանթ Հարությունյանին ու նրա պաշտպանին չեն տրամադրվել խոստացված 10 հատորները 04/08/2014   18:11  |  Քրեական խրոնիկոն
Ուրբաթ օրը հայտարարվեց  2013թ. նոյեմբերի 5-ին Երևանի կենտրոնում տեղի ունեցած դեպքերի գործով նախաքննության ավարտի մասին, սակայն առայսօր  գործով մեղադրյալ, «Ցեղակրոն» կուսակցության նախագահ Շանթ Հարությունյանն ու իր պաշտպան Ինեսսա Պետրոսյանը չեն ստացել գործի նյութերը:  Այս մասին քիչ առաջ «Փաստինֆո»-ի թղթակցին հայտնեց  Շանթ Հարությունյանի պաշտպան Ինեսսա Պետրոսյանը:
Ընդ որում,  պաշտպանը նշեց, որ գործի նյութերը տրամադրելու միջնորդությամբ հանդես են եկել և ինքը՝  որպես պաշտպան, և   Շանթ Հարությունյանն առանձին:  Վերջինս  միջնորդել էր, որպեսզի նախաքննական մարմինն  իրեն տրամադրի   քրեական գործի նյութերի պատճենները՝  դրանց բնագրերի հետ միասին, որպեսզի ինքը կարողանա  համեմատել   պատճենը բնագրի հետ:  «Մինչ օրս քննիչները մեզ չեն տրամադրել քրեական գործի նյութերի պատճենները: Նյութերին ծանոթանալու համար մենք խնդրել էինք 30  աշխատանքային օր՝ նյութերը ստանալուց հետո»,- ասաց Ինեսսա Պետրոսյանը, հավելելով, որ քննիչների վկայությամբ գործի նյութերը կազմում են 10 հատոր:
12:14 03/04/2014  |  Քրեական խրոնիկոնԱրա Զաքարյան. Տիգրան Պետրոսյանը հետապնդվում է՝ քաղաքական հայացքների համար
09:39 22/03/2014  |  ՄամուլՄեղադրանքները կարո՞ղ են վերաորակվել
09:19 11/03/2014  |  ՄամուլՀարկադիր բուժման ենթարկվող Անուշավան Գրիգորյանը պահվում է հատուկ հսկողության բաժանմունքում
09:59 28/02/2014  |  ՄամուլՇանթ Հարությունյանը հրաժարվում է մասնակցել դատավարությանը
18:44 19/02/2014  |  Քրեական խրոնիկոնՆոյեմբերի 5-ի դեպքերից 3,5 ամիս անց քննիչը Շանթ Հարությունյանին է ներկայացրել ինչ-որ տեսաերիզ
16:23 31/01/2014  |  Քրեական խրոնիկոնՇանթ Հարությունյանի ու մյուսների գործը կշարունակի քննել ոստիկանությունը

Шанту Арутюняну и его адвокату до сих пор не предоставили для ознакомления обещанные 10 томов дела о беспорядках в центре Еревана 04/08/2014   18:33  |  Криминальная хроника
В пятницу был объявлено о завершении предварительного следствия по делу о беспорядках, произошедших 5 ноября в центре Еревана, однако до сих пор проходящий по делу в качестве обвиняемого лидер партии “Цехакрон” Шант Арутюнян и его адвокат Инесса Петросян не получили материалов дела. Об этом немногим ранее корреспонденту “ФактИнфо” сообщила адвокат Ш. Арутюняна Инесса Петросян.
Причем, адвокат отметила, что с ходатайством о предоставлении материалов дела, выступила она, в качестве адвоката, а также отдельно Шант Арутюнян. Последний ходатайствовало предоставлении ему копий материалов уголовного дела вместе с оригиналом, дабы он смог сопоставить копии с оригиналом. До сих пор следователи нам не предоставили копии материалов уголовного дела. Для ознакомления с ними мы попросили предоставить 30 рабочих дней после их получения ”, - сказал Инесса Петросян, добавив, что по свидетельствам следователей, материалы дела составляют 10 томов.
10:35 28/02/2014  |  Пресса“Айкакан жаманак”: Шант Арутюнян отказывается от участия в судебном процессе
13:34 16/01/2014  |  Актуальная тема"Полиция, являющаяся стороной в деле, не может его расследовать”. Адвокат Шанта Арутюняна ходатайствует об отводе следственной группы
13:46 14/01/2014  |  Криминальная хроника Фигуранту дела о беспорядках в центре Еревана Шанту Арутюняну разрешили видеться с родственниками
15:19 10/01/2014  |  Актуальная тема Министр юстиции Армении отрицает точку зрения о Шанте Арутюняне как о “жертве преследования за политические взгляды”
13:18 10/01/2014  |  Актуальная темаФигурант дела о беспорядках в центре Еревана Шант Арутюнян прекратил голодовку
12:50 09/01/2014  |  Актуальная тема“Шант Арутюнян понесет ответственность за содеянное, если суд признает его виновным”. Генпрокурор Армении ответил на вопросы журналистов
11:35 09/01/2014  |  Криминальная хроникаШант Арутюнян не внял призывам адвоката прекратить голодовку