Մամիկոն Խոջոյանի հիշողությունը մասնակի վերականգնվել է, և նա դուրս է գրվել հիվանդանոցից 04/03/2014   17:40  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մեկ ամսից ավել գերության մեջ մնալուց հետո հայրենադարձված, հոգեկան հիվանդությամբ տառապող Մամիկոն Խոջոյանն այսօր դուրս է գրվել հիվանդանոցից և այժմ գտնվում է իրենց տանը:
Այդ մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցին տեղեկացրեց «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոնի վնասվածքաբանության բաժանմունքի վարիչ Կարեն Մանուկյանը՝ հավելելով, որ Խոջոյանը հետագայում կգտնվի ամբուլատոր հսկողության տակ:
Մասնակի վերականգնվել է նաև 77-ամյա ծերունու հիշողությունը։ Կարեն Մանուկյանը վստահեցրեց, որ նա քայլում է, իսկ  վիրահատված վերջույթը  վերականգնվում է:
Հիշեցնենք, որ Մամիկոն Խոջոյանը գերության մեջ գտնվելու ընթացքում խոշտանգվել է, ինչպես նաև ստացել է հրազենային վնասվածք:
Հայաստանի ոստիկանությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ պարզելու գերեվարված Խոջոյանին մարմնական վնասվածքներ պատճառելու հանգամանքները։

Возвращенного из азербайджанского плена 77-летнего Мамикона Ходжояна выписали из больницы 04/03/2014 18:39 | Лента новостей
Возвращенного после одного месяца пребывания в азербайджанском плену 77-летнего гражданина Армении Мамикона Ходжояна, сегодня выписали из больницы.
Об этом корреспонденту “ФактИнфо” сообщил заведующий травматологическим отделением ереванского медцентра “Святой Григорий Просветитель” Карен Манукян, добавив, что Ходжоян будет находиться под амбулаторным наблюдением.
Сообщается также, что частично восстановилась память 77-летнего М. Ходжояна, страдающего психическим заболеванием. Карен Манукян заверил, что он ходит, а функция прооперированной руки постепенно восстанавливается.
Напомним, что Мамикон Ходжоян во время нахождения в азербайджанском плену подвергался пыткам, а также получил огнестрельное ранение.
Полиция Армении возбудила уголовное дело для выяснения обстоятельств причинения нанесения Ходжояну телесных повреждений.