Հրայր Թովմասյանը հորդորել է ձեռնպահ մնալ Սահմանադրական դատարանի որոշումից չբխող եզրահանգումներ ու հետևություններ անելուց 04/02/2014   14:00  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Սահմանադրական դատարանի որոշումը ևս մեկ քայլ է մեր իրավական համակարգի զարգացման ուղղությամբ», - ֆեյսբուքում նման գրառում է կատարել ՀՀ արդարադատության նախարար Հրայր Թովմասյանը` մեկնաբանելով պարտադիր կուտակայինի բաղադրիչի վերաբերյալ ՍԴ որոշումը:
«Բոլորս լսեցինք սահմանադրական դատարանի որոշումը: Այս պահին արձագանքները տարբեր են և հակասական: Սահմանադրական դատարանի որոշման մեջ յուրաքանչյուրը տեսնում է այն ինչ ցանկանում է տեսնել», - նշել է նախարարը եւ հորդորել ձեռնպահ մնալ որոշումից չբխող եզրահանգումներից:
«Բոլորին, հատկապես իրավաբաններին, հորդորում եմ ձեռնպահ մնալ սահմանադրական դատարանի որոշումից չբխող եզրահանգումներ ու հետևություններ անելուց: Ակնհայտ է, որ Սահմանադրական դատարանի որոշումը ևս մեկ քայլ է մեր իրավական համակարգի զարգացման ուղղությամբ: Վստահ եմ այն կնպաստի Հայաստանի Հանրապետությունում կենսաթոշակային առավել արդյունավետ համակարգ ունենալու հարցում», - նշել է Հ.Թովմասյանը:

Глава Минюста Армении призвал воздержаться от выводов, не вытекающих из решения Конституционного суда 04/02/2014 15:43 | Лента новостей
“Решение Конституционного суда – еще один шаг к развитию правовой системы. Такую запись глава Минюста оставил на своей странице в социальной сети Facebook, комментируя решение Конституционного суда касательно обязательного компонента накопительной пенсионной системы.
"Все мы услышали решение Конституционного суда. На данный момент реакция граждан разная и противоречивая. В решении Конституционного суда каждый видит то, что хочет видеть”, - отметил министр и призвал воздержаться от выводов, не вытекающих из постановления Конституционного суда.
"Всех, в особенности юристов, призываю воздерживаться от озвучивания выводов и заключений, не вытекающих из решения Конституционного суда. Ясно, что решение Конституционного суда – еще один шаг к развитию правовой системы. Уверен, что это будет способствовать тому, чтобы в Армении была внедрена более эффективная пенсионная система”,– отметил Грайр Товмасян.