Արտեմ Ասատրյան. Պարտադիր կուտակային բաղադրիչի կիրառման հետաձգումն ավելի ծանր իրավիճակի կբերի 03/31/2014   13:18  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Արտեմ Ասատրյանի համոզմամբ, հասարակության մեծ մասի`  կուտակային կենսաթոշակային համակարգին դեմ լինելը   տեղեկացված չլինելու հետևանք է:
Այս մասին նախարարը հայտարարեց Սահմանադրական դատարանում` պարտադիր կուտակային կենսաթոշակի սահմանադրականության հարցով գործի քննության ժամանակ:
ՍԴ անդամ Ֆելիքս Թոխյանն էլ հետաքրքրվեց, թե հնարավոր է արդյոք մեկ-երկու տարով հետաձգել օրենքի կիրառումը` այդ ընթացքում իրավական մեխանիզմները հստակեցնելու նպատակով:
Ա.Ասատրյանը նշեց , որ արդեն իսկ ուշացել ենք, և ինչ-որ ժամանակով հետաձգումը էլ ավելի ծանր իրավիճակի կբերի:

Артем Асатрян: Перенос сроков внедрения обязательного компонента накопительной пенсионной системы еще более усугубит ситуацию 03/31/2014 14:14 | Актуальная тема
По убеждению министра труда и социальных вопросов Армении Артема Асатряна, неприятие большей частью общества накопительной пенсионной системы есть следствие неосведомленности.
Об этом министр заявил в Конституционном суде в ходе рассмотрения дела о конституционности обязательной составляющей накопительной пенсионной системы.
Член КС Феликс Тохян поинтересовался: возможно ли отложить применение закона на год или два года с тем, чтобы за это время прояснить правовые механизмы.
А. Асатрян отметил, что закон внедрен с опозданием и его откладывание еще на какое-то время приведет к более сложной ситуации.