Հայկո Ղարաբաղսկին փորձում է վերականգնել «օրենքով գողի» կարգավիճակը 03/29/2014   17:42  |  Քրեական խրոնիկոն
Մարտի 19-ին Մոսկվայի տարածաշրջանի քրեական հետախուզության աշխատակիցները ձերբակալել են նախկին «օրենքով գողի»՝ քրեական աշխարհում հայտնի Հայկ Նիկողոսյանին: Այդ մասին հաղորդում է «Прайм Крайм»-ը:
Հաղորդվում է, որ անձնական խուզարկությամբ՝ նրա մոտ հայտնաբերվել է 1 գրամ հերոին և 4 գրամ ամֆետամին տեսակի թմրամիջոցներ: Սա համարվում է մեծ չափերի հասնող թմրանյութ, որի համար նախատեսվում է մինչև 10-ը տարվա ազատազրկում:
ԶԼՄ-ների հաղորդմամբ՝ Հայկո Ղարաբաղսկիի՝ «օրենքով գողի» իրավասությունները դադարեցվել են 2003թ.՝ ըստ էության այն բանից հետո, երբ նա աջակցել է Ռուդիկ Օհանովին՝ Դեդ Հասանի դեմ հակամարտության հարցում:
Արդյունքում նա դատապարտվել է Հայաստանում՝ 6 տարվա ազատազրկման և ողջ պատժաչափը կրել է ոչ որպես «օրենքով գող»:
Ըստ լուրերի՝ ներկայումս Հայկո Ղարաբաղսկին ցանկանում է վերականգնել իր «տիտղոսը»:
11:20 11/09/2013  |  Միջազգային լրահոսՁերբակալվել է Դեդ Հասանի սպանության մեջ կասկածվող «օրենքով գող»

Задержанному в подмосковной Лобне бывшему «вору в законе» Айко Карабахскому грозит до 10 лет заключения 03/29/2014   14:29  |  Криминальная хроника
19 марта в Лобне сотрудники угрозыска ГУВД Московской области записали на свой счет первого задержанного в этом году бывшего «вора в законе» - 50-летнего Гайка Никогосяна, более известного в криминальной среде, как Айко Карабахский, передает э ИА «Прайм Крайм». Сообщается, что при личном досмотре у него было изъято около 1 г героина и почти 4 г амфетамина, что соответствует особо крупному размеру и грозит лишением свободы до 10 лет.
По данным СМИ, уроженец Нагорного Карабаха Айк Никогосян был остановлен в своих воровских полномочиях в 2003 году, фактически, в отместку за Рудика Оганова, которого он поддерживал в конфликте против Деда Хасана. Впоследствии Айк был осужден в Армении на 6 лет и весь срок отсидел не вором. По слухам, в настоящее время Никогосян хочет вернуть себе титул и для этого добивается расположения ряда московских воров.