Ավտովթարը խլել է երկու մարդու կյանք 03/12/2014   12:32  |  Արտակարգ պատահարներ
Մարտի 11-ին` ժամը 16:10-ի սահմաններում, Երևան-Գյումրի ճանապարհի 69-րդ կմ-ին իրար են բախվել «Ֆոլքսվագեն Պասատ» և «ՎԱԶ-2106» մակնիշի ավտոմեքենաներ:
Հայտնվել էր, որ նշված ավտովթարի արդյունքում մեկ մարդ է մահացել, ևս երկուսը վնասվածքներ էին ստացել: Սակայն պարզվել է, որ ավտովթարի արդյունքում զոհվել է ևս մեկ մարդ:
Ինչպես տեղեկացնում է ՀՀ ոստիկանության պաշտոնական կայք-էջը, պատահարի հետևանքով «ՎԱԶ-2106»-ի վարորդը` 1987 թ. ծնված Արամայիս Քանանյանը, և ուղևոր, 1960 թ. ծնված Սիլվա Գևորգյանը, մահացել են տեղում , իսկ 1957 թ. ծնված Ռուզաննա Ղազարյանը մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել է հիվանդանոց:

Два человека погибли и один пострадал в результате ДТП на трассе Ереван-Гюмри 03/12/2014   12:56  |  Чрезвычайное просшествие
11 марта, в 16.10 на 69-м километре дороги Ереван-Гюмри столкнулись “Фольксваген Пассат” и “ВАЗ-2106”.
Ранее появилась информация, что в результате аварии один человек погиб, еще двое получили телесные повреждения. Однако позднее выяснилось, что авария унесла жизнь еще одного человека.
Как сообщается на официальном сайте Полиции РА, в результате ДТП водитель “шестерки” – Арамаис Кананян, 1987 г.р. и пассажир – Сильва Геворкян, 1960 г.р. скончались на месте, а Рузанна Казарян, 1957 г.р. с телесными повреждениями была госпитализирована в больницу.