Թևոսիկի եղբոր՝ Արթուր Սաֆարյանի սպանությունը պատվիրված է եղել Ռուսաստանից. «Առաջին լրատվական» 02/06/2014   13:31  |  Քրեական խրոնիկոն
«Առաջին լրատվական»-ի տեղեկություններով՝ Թևոսիկի եղբոր՝ Արթուր Սաֆարյանի սպանությունը պատվիրված է եղել Ռուսաստանից՝ Մոսկվայից, բավական խոշոր գումարի դիմաց:
Սպանությունը կատարելու կասկածանքով արդեն իսկ ձերբակալվել է հայտնի Իսոն՝ Իսրայել Սարգսյանը: Սակայն, ըստ շրջանառվող տեղեկությունների, Թևոսիկի եղբորը կրակել է Մոսոն, որին էլ ավելի ուշ սպանել է Իսոն՝ Իսրայել Սարգսյանը, և թաքցրել դիակը:
Ոստիկանությանը մոտ կանգնած լրատվամիջոցի աղբյուրները տեղեկացրել են, որ Իսոն ոչ մի կերպ չի ընդունում իր մեղքը և չի էլ հայտնում դիակի գտնվելու վայրը, ինչը դժվարացնում է ոստիկանության գործողությունները: Նշենք, որ Իսոն, ըստ շրջանառվող լուրերի, աշխատել է Գոռ Վարդանյանի հետ, նկարահանվել նրա ֆիլմերում: Ի դեպ, Գոռ Վարդանյանի տեղեկություններով՝ Իսոյի ու Թևոսիկի միջև քավոր-սանիկական հարաբերություններ են եղել:

Стали известны некоторые подробности убийства брата криминального авторитета “Тевосика” 02/06/2014 14:08 | Криминальная хроника
По информации портала “Первый армянский информационный”, убийство брата криминального авторитета “Тевосика” было заказано из Москвы за довольно кругленькую сумму.
По подозрению в совершении убийства был задержан знаменитый “Исо”, Исраэл Саргсян. Однако, по некоторым данным, стрелял в Артура Сафаряна некто Мосо, которого затем убил Исраэл Саргсян(Исо) и спрятал его тело.
Источники, близкие к полиции, сообщили, что Исраэл не признает свою вину, а также отказывается говорить, где он спрятал тело, что осложняет работу полицейских.
“Отметим, что Исраэл, согласно муссируемым сведениям, работал с Гором Варданяном, снимался в его фильмах.