Ոստիկանությունը` Թևոսիկի եղբոր սպանության մասին 01/27/2014   14:31  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Հունվարի 27-ին՝ ժամը 00:17-ին,  ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության օպերատիվ կառավարման կենտրոնից  ոստիկանության Կենտրոնականի բաժնում հաղորդում է ստացվել, որ Սարյան փողոցում գտնվող փոստատան մոտ կրակել են մի քաղաքացու վրա, որը տեղափոխվել է հիվանդանոց: Այս մասին  տեղեկացնում է ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչությունը՝ հավելելով, որ ժամը 00:20-ին, հիվանդանոցից ոստիկանությունում հաղորդում է ստացվել, որ որովայնի և կրծքավանդակի ստորին մասերի հրազենային վնասվածքով  բուժօգնության է տեղափոխվել  1972 թ. ծնված  Արթուր  Սաֆարյանը, որն ստացած վնասվածքներից մահացել է:
Մեկնած օպերատիվ խումբը պարզել է, որ նույն օրը, ժամը 00:15-ի սահմաններում, անհայտ անձը Արամի նրբանցքի թիվ 5/Ա շենքի բակում, հրազենի գործադրմամբ, վնասվածքներ է պատճառել Ա. Սաֆարյանին` որովայնի և կրծքավանդակի հատվածներում:
Դեպքի վայրի զննությամբ հայտնաբերվել է փամփուշտի 1 գնդակ, 9 մմ տրամաչափի 3 պարկուճ, իսկ Սարյան փողոցի թիվ 20 շենքի մոտից` «Մակարով» տեսակի ատրճանակ` փամփշտակալում` 9 մմ տրամաչափի 1 փամփուշտ:
Ձեռնարկվում են օպերատիվ-հետախուզական և քննչական միջոցառումներ՝ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը պարզելու և նրան հայտնաբերելու ուղղությամբ:
ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասի և 235-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով ոստիկանության Կենտրոնականի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ: Նշանակվել են փորձաքննություններ:  Կատարվում է նախաքննություն:

Полиция Армения обнародовала некоторые подробности убийства брата криминального авторитета Тевосика 01/27/2014   15:01  |  Актуальная тема
Сегодня, 27 января, около 00:17 по местному времени, в Полицию поступил сигнал о том, что на улице Сарьяна в Ереване стреляли в мужчину, который затем был госпитализирован. В 00:20 часов из больницы правоохранительным органам сообщили, что к ним с огнестрельными ранениями в области брюшной полости и нижней части грудной клетки был доставлен Артур Сафарян, 1972 г.р. От полученных ран мужчина скончался.
Выехавшая на место происшествия оперативная группа установила, что в тот же день, около 00.15 неизвестный стрелял в А. Сафаряна.
Пресс-служба Полиции Армении отмечает, что при осмотре места происшествия были обнаружены одна пуля, 3 гильзы калибра 9 мм., а у дома №20 по ул. Сарьяна – пистолет марки “Макаров”, заряженный 1 патроном калибра 9 мм.
Предпринимаются оперативно-розыскные и следственные мероприятия для установления личности челвоека, совершившего преступление, и его обнаружения.
По данному фактув Центральном следственном управлении Полиции возбуждено уголовное дело по ч.1 ст. 104 и ч.1 ст. 235 УК РА. Назначены экспертизы.Ведется предварительное следствие.