Ստորագրվել է ՀՀ ՊՆ և ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի միջև համագործակցության 2014թ. ծրագիրը 12/20/2013   17:12  |  ԼՐԱՀՈՍ
Սույն թվականի դեկտեմբերի 20-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում տեղի ունեցավ ՀՀ ՊՆ և ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի միջև 2013թ. համագործակցության ծրագրի ամփոփումը: Ամփոփմանը մասնակցում էին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը, ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի ղեկավար, դեսպան Անդրեյ Սորոկինը, ՀՀ ՊՆ, ԶՈՒ և ԶՈՒ ԳՇ բարձրաստիճան պաշտոնատար անձինք, ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի ներկայացուցիչներ:  Այս մասին տեղեկացնում է ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:
Իրենց ելույթներում ՀՀ պաշտպանության նախարարը և ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի ղեկավարը գերազանց գնահատեցին կատարված աշխատանքները` նշելով, որ համագործակցությունը մեծապես նպաստել է զինված ուժերում մարդու իրավունքների պաշտպանության, ժողովրդավարական արժեքների ամրապնդման և լավ կառավարման ուղղությամբ իրականացվող բարեփոխումների ինստիտուցիոնալիզացմանը:
Ամփոփումից հետո ՀՀ պաշտպանության նախարարը և ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի ղեկավարը ստորագրեցին ՀՀ ՊՆ և ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի միջև համագործակցության 2014թ. ծրագիրը:

Сейран Оганян и Андрей Сорокин подписали программу сотрудничества между Минобороны Армении и ереванским офисом ОБСЕ на 2014 год 12/20/2013   18:39  |  Лента новостей
20 декабря с.г. в административном комплексе Министерства обороны Армении состоялось подведение итогов программы сотрудничества между Минобороны Армении и ереванским офисом ОБСЕ. Как сообщает пресс-служба оборонного ведомства Армении, в мероприятии приняли участие министр обороны Армении Сейран Оганян, глава ереванского офиса ОБСЕ, посол Андрей Сорокин, высокопоставленные должностные лица МО Армении, ВС, Генштаба ВС, а также представители ереванского офиса ОБСЕ.
В своих выступлениях министр обороны Армении и глава ереванского офиса ОБСЕ оценили выполненную работу на отлично, отметив, что сотрудничество в значительной степени способствовало институционализации защиты прав человека, укрепления демократических ценностей и реформ, осуществляемых в направлении эффективного управления в ВС.
Под занавес мероприятия Сейран Оганян и Андрей Сорокин подписали программу сотрудничества между Минобороны Армении и ереванским офисом ОБСЕ на 2014 год.